Ulft, Netherlands

Omwonenden 'wei Melissen' in Zeddam presenteren eigen woningbouwplannen

Zestien huishoudens uit Zeddam hebben de handen ineen geslagen om de plannen voor woningbouw op een stuk grond tussen de Vinkwijkseweg en de Bornhofweg te wijzigen. De leden van de vereniging 'Houd 'wei Melissen' duurzaam & mooi' willen de natuur behouden en voelen zich ondanks vier participatieavonden niet gehoord, wat reden was om de wethouder en Montferlandse raadsleden naar het dorp te halen.
Charlotte van de Kant | Nick Hermsen | 6 september 2023 16:33 | Aangepast op 6 september 2023 16:33
“Wij denken dat deze locatie niet geschikt is”, vertelt Carolien, woordvoerder van de vereniging. De Zeddammers denken dat er niet voldoende ruimte is voor zaken als 'natuurinclusief bouwen' en het afvoeren van water. "Er wordt geen rekening gehouden met een landschap en daar willen wij aandacht voor vragen, om te kijken of er alternatieve mogelijkheden zijn”, aldus Carolien. De vereniging heeft daarom zelf een landschapsarchitect in de arm genomen, daar is een alternatief uitgekomen op een ander stuk grond naast de wijk De Gildebongerd. “Wij hebben het heft in eigen handen genomen en gezegd dat wij ons op onze eigen plannen richten", zegt Carolien. "Daar gaan wij voor.”

Het tiental raadsleden van Montferland dat de plannen dinsdagavond aanhoorde was onder de indruk van de inzet vanuit het dorp. “Ik vind het mooi”, vertelt Jurge Menting, raadslid voor het CDA en zelf ook woonachtig in Zeddam. “Ik vind het prettig dat de mensen betrokkenheid tonen en dat geeft aan hoe betrokken het dorp Zeddam is en dat de buurt waarde hecht aan de omgeving. Ze hebben dat uitstekend gedaan, ze hebben zich vanaf het begin af aan ook constructief opgesteld. Ze hebben alleen zorgen en die moeten wij serieus nemen.”

Besluit over de plannen
Uiteindelijk moet de gemeenteraad een besluit nemen, maar wanneer dat gebeurt is nog onduidelijk. “Het kan eventueel in november, maar de raad kan ook zeggen: ‘u heeft uw werk nog niet volledig klaar, dus we parkeren het want we leggen nog een aantal vragen bij u neer en kom dan maar terug wanneer u de antwoorden heeft”, vertelt wethouder Gerard Nijland, die bij de laatste participatieavonden aanwezig was. Of het traject in november al voor Zeddam tot een afronding komt, durft de wethouder niet te zeggen.

Andere inzichten
De vereniging hoopt dat de bijeenkomst voor andere inzichten heeft gezorgd. “Wij denken en hopen dat na vanavond het inderdaad nieuwsgierigheid heeft gewekt”, vertelt Carolien. “Maar ook een soort ‘aha-moment’, dat ze denken: 'zo kan het ook'. Ik hoop dat ze van de tunnelvisie af kunnen, ze een zijspoor opkomen en zien dat wij eigenlijk best hele goede ideeën hebben.”

Foto: REGIO8


Lees ook

Dinsdag hitteplan van kracht in Achterhoek wegens tropische temperaturen

Vanaf dinsdagochtend 10.00 uur is het Nationaal Hitteplan van kracht in de Achterhoek en de rest van...

Borculo blijft na honderd jaar nog altijd in de ban van cycloon: 'Het leeft nog steeds'

Honderd jaar geleden werd Borculo getroffen door een verschrikkelijke natuurramp. Op 10 augustus 192...

Biografie Bennie Jolink wordt gepresenteerd in de kerk van Loil

De biografie van Bennie Jolink wordt donderdag 18 september gepresenteerd in de Eventkerk in Loil. H...

Energiek De Graafschap wint in eigen huis van VVV

De Graafschap is het nieuwe seizoen goed begonnen. Op de eigen Vijverberg werd met 3-2 gewonnen van ...

Busje gaat in vlammen op in buitengebied van Didam

In het buitengebied van Didam is vrijdagavond een werkbus volledig afgebrand. Hoe de brand is ontsta...

REGIO8 doet ook dit seizoen live verslag van De Graafschap

Ook dit jaar zijn de wedstrijden van De Graafschap live te beluisteren in het programma 8SPORT op ra...