Ulft, Netherlands

Officiële aftrap van 600 jaar stad in Terborg

Het is zeshonderd jaar geleden dat Terborg stadsrechten kreeg, wat reden is voor bijzonder feest. Meer dan driehonderd leerlingen van basisschool Dynamiek trokken dinsdag in optocht achter beschermheilige Sint Joris en de draak aan richting het centrum, als officiële aftrap van een jaar vol festiviteiten.
Regio8 | 23 april 2019 15:43 | Aangepast op 23 april 2019 15:43

“We beginnen de dag met een optocht”, vertelt Tessa Elbers, een van de leden van het organiserende comité Terborg 600 over de activiteiten van dinsdag. “Wij gaan naar de Hoofdstraat, waar de stadspoorten zijn geplaatst. Daar plaatsen we de gildeschilden aan.” Leerlingen van Dynamiek hadden de zestien schilden eerder op school gemaakt. “Bij ons staat een man erop die een schoen aan het maken is”, vertelt Juul trots over de creatie van haar groepje. Jan-Julius is blij dat de school aandacht besteed aan de verjaardag van zijn stad: “Ik vind het bijzonder omdat ik als kind leef in de eeuw dat het zeshonderd jaar Terborg is”, aldus de leerling.

Het hele college van Oude IJsselstreek was aandachtig toeschouwer bij de aftrap in de Hoofdstraat. De komende maanden staan met onder meer het standbeeldenproject, waar dinsdagavond een winnaar van wordt aangewezen, nog de nodige dingen te gebeuren in het stadje. “Het is een stukje trots dat we hebben als Terborgenaren”, zegt Elbers over de reden om het zo groots aan te pakken. “Het is ook een beetje Achterhoeks. Als we wat te vieren hebben, gaan we het goed doen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...