Ulft, Netherlands

OBS De Huet voorbeeld met groen plein

Openbare Basisschool (OBS) De Huet uit Doetinchem is één van de voorlopers in de regio met een groen schoolplein. De school maakt gebruik van een speciale subsidieregeling van provincie Gelderland die groene schoolpleinen moet bevorderen.
Regio8 | 18 mei 2019 11:18 | Aangepast op 18 mei 2019 11:18
“Wij vinden het belangrijk om onze leerlingen in contact te brengen met de natuur”, legt onderwijsassitent Marcella Heerenveen van De Huet uit. “Ons schoolplein is net af, we hebben gisteren de laatste planten in de grond gezet.” De provincie stelt een maximumbedrag van 17.500 euro beschikbaar aan scholen om op vergroening van een schoolplein in te zetten. Ingrid Lambregts juicht het initiatief toe. “De provinciale subsidieregeling is een mooie eerste stap”, legt de wethouder van Doetinchem uit. “Aanvullend biedt gemeente Doetinchem geld, kennis en materialen om scholen in onze gemeente te ondersteunen."

Tijdens een speciale conferentie bij basisschool De Huet kregen tachtig scholen uit Gelderland vrijdagmiddag uitleg over hoe een schoolplein vergroend kan worden. De provincie merkt dat de subsidieregeling in trek is. “Er zijn al tachtig subsidies verstrekt aan scholen”, legt Margot Polman, projectleider groene schoolpleinen, uit. “Er is ook al een voorstel in procedure om het plafond op te hogen met nog een miljoen, zodat veel meer scholen hun schoolplein vergroenen.”

Foto: Rob Kleering van Beerenbergh

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Leegstaande gebouwen Berkelland voor eventuele woningbouw in kaart gebracht

Zijn er binnen Berkelland nog leegstaande gebouwen of ongebruikte gronden die geschikt zijn voor won...

Race tegen de klok voor Leutekums Gala door sneeuw: ‘Nog flink doorwerken’

Het was even spannend of het überhaupt zou lukken, maar langzaam maar zeker verrijst er een grote te...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Auto botst door gladheid frontaal tegen boom in Steenderen

Bij een eenzijdig ongeval op de L. Dolfingweg in Steenderen is donderdagochtend een auto frontaal te...

Politieke Avond van Bronckhorst alleen online te volgen vanwege gladheid

De Bronckhorster Politieke Avond van donderdag 8 januari is alleen online te volgen. Dit heeft de ge...