Ulft, Netherlands

Nog geen evenementen in Zandgat Zeddam

Uit onderzoek blijkt dat het in de huidige vorm niet mogelijk is om evenementen te organiseren in het Zandgat in Zeddam. Hoewel reguliere activiteiten van verenigingen niet in gevaar komen, kan de locatie qua veiligheidsvoorschriften niet meer dan 225 personen herbergen.
Regio8 | 6 maart 2020 13:55 | Aangepast op 6 maart 2020 13:55
De discussie over de locatie ontstond nadat het Oktoberfeest in 2018 niet door kon gaan in het Zandgat. Montferland werd teruggefloten door de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) na het eerder verstrekken van de vergunning, onder meer omdat de vluchtroutes niet op orde waren. Uit verder onderzoek, betaald door grondeigenaar het Sint Oswaldusgilde, blijkt dat de locatie momenteel niet geschikt is voor evenementen. Zo is de natuurlijke trap in de ogen van de onderzoekers geen geschikte wijze om personen weg te leiden. Volgens wet- en regelgeving mogen er met één vluchtroute maximaal 225 personen op de locatie aanwezig zijn.

Vanuit het Gilde volgt nu een onderzoek naar de mogelijkheid om een extra vluchtroute te creëren. “Onze prioriteit was reguliere activiteiten laten voortzetten”, zegt overste Pascal Kamperman van het Sint Oswaldusgilde. Hij benadrukt dat de gebruikers, waaronder de tennisvereniging, de petanquevereniging en het natuurtheater, door kunnen gaan op de locatie. “Het tweede is dat we nu gaan kijken hoe we een eventuele nieuwe trap of vluchtweg kunnen vormgeven.”

Natuurtheater wil groeien
Jos van Schriek zegt namens het Natuurtheater met de huidige mogelijkheden uit de voeten te kunnen. “Maar we hebben wel de ambitie om te groeien”, aldus de voorzitter, die aangeeft al meer dan twee jaar goed te draaien op de locatie. “Het is een succes en dat is mooi, maar het zou mooi zijn om grotere evenementen te organiseren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...