gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14

Foto: REGIO8

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.

Omroep Gelderland |  | Aangepast op

Een van de grootste veranderingen is de indeling van het terrein. Het hoofdpodium verhuist van de oost- naar de westkant van het festivalterrein, terwijl de hoofdingang juist opschuift richting Vragender.

“We hebben het terrein vooral wat logischer ingedeeld en beter bereikbaar gemaakt”, zegt woordvoerder Bob Kemper namens de Feestfabriek die het festival organiseert.

“We hebben deze plannen ook op een buurtavond gepresenteerd en daar werd het goed ontvangen. Voor de een is de ingang nu wat dichterbij, terwijl de ander vijf minuten verder moet fietsen", zegt Kemper.

De organisatie benadrukt dat de maximale capaciteit van het festival gelijk blijft. Het gaat dus niet om groei, maar om een betere spreiding van bezoekers en minder overlast voor de omgeving.

Dansen rond het ‘brein van Tante Rikie’
Ook inhoudelijk wordt er vernieuwd. Zo krijgt de Dansvloer een complete make-over met een 360-graden podium en een opvallend middelpunt: een gigantisch bouwwerk van het ‘brein van Tante Rikie’.

“22 meter is echt immens. De dansvloer was echt aan vernieuwing toe”, benadrukt Kemper. “Het danspodium is de stip in het midden en kan 360 graden draaien. Er is geen voorkant en geen achterkant. Het is ontsproten uit het brein van Tante Rikie”, grapt hij.

Ode aan verdwenen discotheken
De vertrouwde Discotent maakt plaats voor het zogeheten Swingpaleis, waarin de Zwarte Cross een eerbetoon brengt aan plattelandsdiscotheken die de afgelopen jaren verdwenen zijn.

"Je ziet nu regelmatig in het nieuws dat er weer een sluit. Dat is natuurlijk super jammer”, zegt Kemper. “Wij willen dat nostalgische gevoel van het uitgaansleven terugbrengen. Veel mensen hebben daar fijne herinneringen aan en heel wat meegemaakt.”

Crosscompetitie groeit verder
Ook motorcross blijft een belangrijk onderdeel van het festival. De Zwarte Cross Open, een landelijke competitie met voorrondes, wordt uitgebreid met nieuwe locaties en klassen.

Zo wordt de competitie uitgebreid met vier nieuwe motorcrosscircuits in Boekel, Hellendoorn, Lochem en Marum. Ook nieuw dit jaar zijn de Streekraceklasses, speciaal voor deelnemers zonder wedstrijdlicentie. “Meedoen bij ons op de cross blijft immens populair”, zegt Kemper. “De voorrondes zijn mooie evenementen op zich."

Met de uitbreiding wil de organisatie de sport toegankelijk houden voor een breed publiek, van ervaren rijders tot amateurs.

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.