gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zorgorganisaties willen handen ineen slaan

51a30489beb745354ce94f771d9d46aa.jpg
Redactie REGIO8 |
"De veranderingen en digitalisering in de zorg en toenemende eisen van zorgverzekeraars, zorgen ervoor dat budgetten kleiner worden en de werkgelegenheid op het spel komt te staan", zo laat Marga Klompé op haar website weten. "De mogelijke krachtenbundeling zorgt voor betere vooruitzichten. Samen kunnen de vier zorgorganisaties het hele palet aan zorg leveren. Daarnaast beschikken ze gezamenlijk over moderne wooncentra en over expertise in psychogeriatrie en revalidatie. Deze combinatie is de kracht van de nieuw te vormen thuisorganisatie."

Het afgelopen half jaar is volgens Marga Klompé onderzoek naar de haalbaarheid uitgevoerd. "Tijdens de komende periode wordt een extra check uitgevoerd op de financiële onderbouwing en haalbaarheid van de nieuwe organisatie", aldus de Groenlose zorgorganisatie. Zo zal nog goedkeuring moeten worden gevraagd bij de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument en Markt. De gevolgen voor de werkgelegenheid zijn volgens Marga Klompé nog niet bekend. "Het uitgangspunt is dat zoveel mogelijk medewerkers hun werk behouden."

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.