gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zone.college geeft digitaal kijkje in school

5e078726daf03a75ef4933f49cb47360.jpg

Door corona kunnen de open dagen van middelbare scholen dit jaar niet fysiek plaatsvinden. Het Zone.college in Doetinchem organiseerde daarom een digitale open dag, zodat potentiële leerlingen vanuit huis toch een beetje de sfeer kunnen proeven.

Davie Klein Gunnewiek |

“Het is wat het is”, zegt directeur Patrice Splithof van het Zone.college. “Het mag gewoon niet, dus hebben we met de collega’s nagedacht over een digitale open dag.” De school wil op deze manier toch een inkijkje geven in de sfeer, de lessen en de verschillende leerroutes. “We hebben filmpjes gemaakt, voorlichtingsrondes met livepresentaties en leerlingen kunnen chatten met leerkrachten”, aldus Spilthof. De animo voor de digitale open dag bleek groot: meer dan vijfhonderd bezoekers hebben zich aangemeld. “Daar zijn we heel erg blij mee”, zegt Splithof.

Nika Wittebrood is één van de groep 8 leerlingen die thuis achter haar laptop de digitale open dag bekijkt. Ze houdt van dieren en denkt dat het Zone.college goed bij haar past. “Het was fijner geweest om echt op de school te gaan kijken, maar dat kan helaas niet”, vertelt Nika. Toch denkt ze digitaal een goede indruk te kunnen krijgen van de school. “Ik vind dat ze op een leuke manier laten zien hoe de school eruit ziet”, zegt Nika. “Ze hebben een virtuele rondleiding, dan kun je toch een beetje zien hoe het in het echt eruit ziet.”

Filmpjes maken
Omdat het Zone.college praktijkgericht werkt worden er tijdens de digitale open dag ook filmpjes gemaakt over de verschillende vakken. Deze worden vervolgens via sociale media verspreid. Zo worden in de kas van de school tegels gelegd en in een lokaal laten leerlingen zien hoe planten worden verpot. “Voor de leerlingen op school is het leuk om toch een beetje te kunnen laten zien waar ze zoal mee bezig zijn.”

Later dit jaar
Splithof hoopt later dit jaar alsnog de potentiële leerlingen fysiek op school welkom te kunnen heten. “Dat zouden we heel graag willen. Ik hoop dat we zo snel mogelijk uit de lockdown komen en onze school open kunnen stellen voor mensen die ‘live’ even kijkje willen nemen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.

PetitieBeek20.png

Petitie tegen eenrichtingsverkeer Beek ruim 1100 keer ondertekend: ‘Dit is een signaal’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek heeft zijn petitie tegen de eenrichtingsweg op de grens in Beek overhandigd aan de gemeente Montferland. Eerder vertelde hij dat hij veel omzet mist door de maatregel. Zijn actie heeft heel wat losgemaakt in het grensdorp. Ruim 1100 mensen hebben de petitie ondertekend.

20260305_143341.jpg

Auto-opfriscursus in Doetinchem valt in de smaak bij senioren: ‘Echt heel interessant’

Aan belangstelling geen gebrek bij de eerste opfriscursus van Veilig Verkeer Nederland in het 50+ Ontmoetingspunt Doetinchem. Zo’n vijftig Achterhoekse senioren lachten en luisterden donderdagmiddag naar rijschoolhouder en cursusleider Frank Massop, die uitgebreid stilstond bij rotondes, verkeersborden en verlichting.