gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zo wordt er op straat gekeken naar het reddingsplan voor DRU Industriepark

33213c9faefd16eefd959160f6126653.jpg

Het DRU Industriepark en het besluit om nog één keer een helpende hand te bieden is het onderwerp van gesprek in de gemeente Oude IJsselstreek. In Ulft en Terborg, voormalig gemeente Gendringen en Wisch, lopen de meningen over de DRU en het besluit van de gemeente uiteen.

Bart Sollman | Iep Kruip |  | Aangepast op
“De DRU is een geweldig mooi project, maar er gaat ook geweldig veel geld naartoe", zegt een inwoner. Een ander vindt juist dat het cultuurcomplex behouden moet blijven: “Ik zou het jammer vinden. Er zijn allerlei leuke dingen te doen en om zo’n project zomaar aan de kant te schuiven, dat zou ik jammer vinden.”

Niet iedereen deelt dat enthousiasme. “Er gaat al veel te lang geld naar die onzin”, zegt iemand. “Ze moeten die grond nuttig besteden. Weg met die oude zooi.”

Reddingspakket vol voorwaarden
Het nieuwe reddingsplan voor de DRU bestaat uit een mix van leningen, subsidies en vastgoedtransacties. De gemeente Oude IJsselstreek wil de komende drie jaar ruim één miljoen euro per jaar aan subsidie beschikbaar stellen. Daarnaast koopt de gemeente het zogeheten Ouhrlokaal voor 300.000 euro en verstrekt zij een overbruggingskrediet van 100.000 euro.

De huurschuld over 2024 en 2025, samen ongeveer 1,2 miljoen euro, zou aanvankelijk worden omgezet in een langlopende lening. De gemeenteraad besloot echter via een amendement dat dit bedrag een gewone schuld blijft. Ook moet de stichting achter de DRU onvoorwaardelijk meewerken aan toekomstig onderzoek en een degelijk ondernemingsplan overleggen.

De jaarlijkse subsidie wordt bovendien in twee termijnen uitgekeerd, onder strengere voorwaarden. Als de stichting zich daar niet aan houdt, zal de gemeente moeten nadenken over een mogelijk faillissement.

Angst voor verdwijnen van cultuur
Of het reddingspakket voldoende is om de DRU toekomstbestendig te maken, is onzeker. Onder inwoners leeft de vrees dat het culturele aanbod in de regio anders zal verdwijnen. “Ik maak zelf ook muziek, dus ik ben altijd pro cultuur en het behoud ervan”, vertelt een inwoner.

Een ander sluit zich daarbij aan: “Je kunt daar zo veel doen. Ik vind wel dat het dan geld mag kosten.”

‘Het moet een keer de laatste keer zijn’
Het is niet de eerste keer dat de gemeente de DRU financieel ondersteunt. Inwoners vragen zich af of dit echt de laatste reddingspoging zal zijn: “Dat blijven ze zeggen. Hoe vaak heb je al gehoord dat het de laatste keer zou zijn? Dan moet het ook een keer de laatste keer zijn.”

Toch hopen velen dat het cultuurcomplex nog één kans krijgt. “Ik ben wel echt pro DRU, dus mijn zegen om ze te helpen hebben ze”, zegt een inwoner van de gemeente. “Alles heeft alleen natuurlijk wel een grens, dus blijft het aanhouden en blijft het geen winst maken, dan moet wel een keer de conclusie getrokken worden.”

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.