gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zender Optimaal FM gaat verder als REGIO8

1730ec8e05ca7626b83f9c665a02914e.jpg

De naam van Optimaal FM houdt dinsdag op te bestaan, de radiozender gaat verder als streekomroep REGIO8. Na dertig jaar wordt daarmee afscheid genomen van de vertrouwde naam van het radiostation, dat eind jaren '80 ontstond in een kelder van voormalig hotel De Uitkijk in Zeddam.

Jasper Hazelaar |

“We begonnen als piraten”, zegt medeoprichter Albert Jan Dellemann, bij de luisteraar van het eerste uur bekend als dj Huub van Someren. “We waren muziekliefhebbers en gek van de radio. Toen mochten we nog geen lokale omroep beginnen, dus gingen we lekker stout doen. Toen kwam er de mogelijkheid om een lokale omroep op te richten.” Vanaf 21 september 1991 begon Optimaal FM met uitzenden als de officiële omroep van de toenmalige gemeente Bergh. Vanuit Zeddam verplaatste de radiostudio naar Wehl, waarna de omroep in 2012 verhuisde naar de huidige locatie op het DRU Industriepark in Ulft.

Hoewel de naam verandert in REGIO8, blijft de radiozender hetzelfde. Inclusief populaire programma’s als Van Mojn tot Goedgoan en Prima Hollandia van Twan van Zee. “De mensen maakten zich al enorm bezorgd”, zegt Van Zee, die elke zondag dialectplaten draait in zijn programma. “Maar er is niks aan de hand, er gebeurt maar één dingetje, dat is dat de naam verandert. Voor de rest blijft het programma Prima Hollandia bij leven en welzijn doorgaan.”

Speciale programmering
Dinsdag komen gedurende de dag allerlei oudgedienden voorbij op de zender om afscheid te nemen van de naam Optimaal FM. Aan het eind van de middag zal de naam dan officieel veranderen in REGIO8. Van Zee denkt niet dat de luisteraars moeite hebben met de nieuwe naam: “Ik heb er vertrouwen in dat het publiek en de luisteraars in de Achterhoek en in de Liemers REGIO8 naadloos overnemen.”

De programmering van dinsdag:
06.00u – 09.00u, Rob Dammers en Balthazar van Puffelen
09.00u – 11.00u, Alard Ross, Twan van Zee en Willem van der Veur
11.00u – 13.00u, Wijbrand van der Sande
13.00u – 16.00u, Jeroen Drogt en Ron Scott
16.00u – 18.00u, Balthazar van Puffelen, Jasper Hazelaar en mystery guests
18.00u – 20.00u, Avondshow met Rodney en Hugo

Foto: REGIO8

Lees ook

DeAchterhoek10.png

Gemeenten en bedrijven bundelen krachten onder merk ‘De Achterhoek’

Doormiddel van een gloednieuwe samenwerking tussen Achterhoekse gemeenten en het bedrijfsleven is maandagavond het merk 'De Achterhoek' in de DRU Industriepark gepresenteerd. Met de slogan 'Hier doen we gewoon' hopen de betrokken partijen een gezamenlijke visie uit te dragen naar de rest van het land.

Gorssel, gemeente Lochem.jpg

Verkeerssituatie Gorssel voorbereid op toekomst: groot dertig kilometergebied

De gemeente Lochem wil van vrijwel heel Gorssel een groot dertig kilometergebied maken. Dat staat in het nieuwe plan voor de verkeerscirculatie in het dorp. Met de maatregel wil de gemeente het dorp veiliger en leefbaarder maken, vooral nu er grote ontwikkelingen op de planning staan.

WhatsApp Image 2026-05-18 at 16.41.40.jpeg

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Aalten

Bij een ernstig ongeval op de kruising van de Hamelandroute en Hoeninkdijk in Aalten is maandagmiddag een fietser gewond geraakt. De hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse.

WoningbouwprojectLochem OmroepGLD.jpg

Honderden woningen gepland in Lochem-Oost+, inwoners blijven kritisch

De gemeente Lochem wil de komende jaren fors uitbreiden met woningbouw aan de oostkant van de stad. Lochem heeft flinke ambities als het gaat om woningbouw: tot 2030 wil de gemeente 1300 woningen bouwen, verspreid over de verschillende dorpen in de gemeente.

BoumansWerger.jpg

Burgemeester Boumans naar spoedoverleg, burgemeester Werger zit Achterhoek Raad voor

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem heeft zich afgemeld voor de vergadering van de Achterhoek Raad en de lancering van het merk Achterhoek maandagavond. Hij reist af naar Den Haag voor een spoedoverleg met het kabinet over de onrust rond asielopvang. Burgemeester Laura Werger van Oude IJsselstreek neemt de honneurs waar bij de DRU in Ulft

PaviljoenDeStrang0.png

Paviljoen de Strang in Ulft opent deuren: ‘Bijna handdoek in de ring gegooid’

Het had niet veel gescheeld of Paviljoen de Strang in Ulft zou er helemaal niet komen, nu draait de horecagelegenheid die ook dagbesteding is volop. "Wat ooit begon als een idee tijdens een praatje bij de schutterij, is nu uitgegroeid tot wat het nu is", zegt bestuurslid en één van de kartrekkers Theo Hendriksen.