Ulft, Nederland
Terug

Woningen in voormalig bankkantoor bij stad Doetinchem

11ac16ab8648e69890d6c148cfbad66b.jpg

Doetinchem steunt de ombouw van het voormalige ABN Amro-kantoor bij de binnenstad tot woningen. Een ontwikkelaar uit Varsseveld krijgt groen licht om in totaal elf appartementen te realiseren op drie verdiepingen.

Jasper Hazelaar |
“Het kantoor staat sinds kort leeg en de ontwikkelaar wil hier woningen realiseren”, laat de gemeente Doetinchem weten over het pand op de hoek van de Terborgseweg en de IJsselkade. “De woningen passen prima op deze plek. In hetzelfde gebouw zijn al appartementen. Woningen zijn beter dan een leegstaand kantoor. Dat is belangrijk omdat het hier gaat om een belangrijke aanloopstraat richting het centrum.” Het gebouw staat sinds eerder dit jaar leeg, toen ABN Amro besloot het kantoor te sluiten.

In het pand is ruimte voor negen ‘levensloopbestendige koopwoningen’. Deze appartementen krijgen een maximale koopprijs van 250.000 euro. Ook komen er twee appartementen die maximaal 225.000 euro mogen kosten, of als sociale huurwoning in de markt moeten worden gezet. Op het eigen terrein van het kantoorpand komen zeventien parkeerplaatsen voor de toekomstige bewoners.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.