gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woningbouw op plek van De Hoevert in Didam start in zomer

728a036e744b5fbcc5691683da648afd.jpg

Op de plek van voormalig zwembad De Hoevert in Didam komen meer dan dertig woningen. Eerder deze week is een koopovereenkomst getekend tussen de gemeente Montferland en woningcorporatie Plavei, de bouw moet in de zomer van 2024 starten.

Redactie REGIO8 |
De locatie was al langer in beeld voor woningbouw, nu is de exacte invulling bekend. In totaal komen er 32 woningen op de plek waar eerder het zwembad stond. Het gaat om elf levensloopbestendige woningen, vijf ‘betaalbare’ koopwoningen en zestien appartementen. Het groen langs de Kerkstraat en De Kastanje wordt behouden. Ook wordt er een ontmoetingsplaats en een parkeerplaats aangelegd in de openbare ruimte.

De sloop van De Hoevert ging vorig jaar van start, nadat een slapende vleermuis het werk had vertraagd. De locatie deed tot december 2020 jarenlang dienst als zwembad voor Didam. Er wordt momenteel door de gemeente nog steeds onderzoek gedaan naar een vervangende zwemvoorziening in het dorp. Verwacht wordt dat in de zomer van 2024 gestart wordt met de bouw van de woningen.

Foto: Plavei

Lees ook

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.