gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wisselend succes Achterhoekse Olympiërs

f4fd5bd2fc0d9913950e88bfc027644a

De Achterhoekse sporters die actief zijn op de Olympische Spelen in Japan hebben tot nog toe wisselende resultaten behaald. Zo wonnen de handbaldames met de Ulftse Dione Housheer alle wedstrijden tot nog toe, maar werd de Didamse bokser Enrico Lacruz al in de eerste ronde uitgeschakeld.

Redactie REGIO8 |
Housheer is vooralsnog samen met de handbaldames het grote lichtpunt op de spelen in Tokio. De 21-jarige Ulftse won zondag met het Nederlandse damesteam overtuigend met 32-21 van Japan. Dinsdag won het elftal van bondscoach Emmanuel Mayonnade met 43-36 van Korea. Vivian Sevenich uit Lichtenvoorde kende met de Nederlandse waterpolodames een valse start van het Olympisch toernooi. Maandag verloor Sevenich met 15-12 van Australië. Woensdag treffen de Nederlandse dames Spanje in de tweede groepswedstrijd.

Zwemmer Arjan Knipping uit De Heurne kon zaterdag geen potten breken in de series van de 400 meter wisselslag. De Achterhoeker plaatse zich niet voor de finale. Woensdag komt Knipping in actie op de series van de 200 meter wisselslag. de Doetinchemse Beachvolleybalster Sanne verloor dinsdag met haar partner Madelein Meppelink de eerste twee wedstrijden in de poule. Bokser Enrico Lacruz, woonachtig in Didam, verloor al in de eerste ronde in de klasse tot 63 kilogram van de Amerikaan Keyshawn Davis en is uitgeschakeld.

Wisselvallige start Duetz
De in Zeddam opgegroeide Annette Duetz is samen met haar compagnon Annemiek Bekkering wisselvallig aan het toernooi in de 49erFX-klasse begonnen. Het Nederlandse duo stelde in de eerste race teleur en eindigde als dertiende. In de tweede race werd een achtste plaats gehaald en in de derde race eindigde het duo als tweede.

Foto: REGIO8 (Dione Housheer, archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.