gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk staat uitbreiding van azc toe

18c986ecff4675e2e81b1147e7c4a408.jpg

Het azc in Winterswijk breidt tóch uit met honderd plaatsen naar vijfhonderd bewoners, hoewel de buurt was toegezegd dat het bij vierhonderd asielzoekers zou blijven. Buurtbewoners werden woensdagavond middels een brief op de hoogte gebracht.

Jasper Hazelaar |
"De nood is hoog, we willen niet dat die mensen ergens in een sporthal komen te liggen", zegt wethouder Henk Jan Tannemaat van Winterswijk. "We willen onze maatschappelijke verantwoordelijkheid nemen, maar óók naar de buurt toe. Dit is het enige azc in Nederland met niet één voordeur maar veertig en daar heeft het COA (Centraal Orgaan opvang asielzoekers, red.) begrip voor." Het college van Winterswijk is pas overstag gegaan na ruggenspraak met alle fractievoorzitters van de politieke partijen en nadat het COA alle voorwaarden inwilligde. "Het is voor één jaar, niet langer en er komt een beter contact met de buurt, dat is in de overeenkomst vastgelegd", zegt Tannemaat.

Maar er was juist afgesproken niet verder uit te breiden dan de huidige 400 bewoners van het asielzoekerscentrum in verband met overlast in de buurt. "Dat gaat om een groep van zo'n vijftien overlastgevers en die gaan weg!", zegt de wethouder met stemverheffing. "Bovendien komen er alleen gezinnen naar het azc. Dat waren hele scherpe eisen van ons."

Afghanistan
Het zijn vooral mensen uit Afghanistan die momenteel naar Nederland komen. "Alleen deze week al 1.200", zegt Tannemaat. "Het is een zware crisis en we hebben nog plek voor honderd mensen. Maar daarom hebben we eerst met de buurt gesproken en gelukkig is er draagvlak. Dat is belangrijk voor ons, mede omdat in het verleden de afspraken niet altijd goed zijn nagekomen."

Maximaal een jaar
Tannemaat zegt dat de honderd extra bewoners maximaal een jaar in het azc in Winterswijk blijven. Maar er staat voor het COA nóg meer op het spel. "De buurt is bereid mee te werken en als over een jaar blijkt dat het niet goed gewerkt heeft, dan kunnen we de overeenkomst met het COA helemaal stopzetten."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.