Foto: REGIO8
“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.
Dat maakt de presentatie van de nieuwe Jamkoningin tot een bijzondere. Maar niet alleen door het lied van de zingende glazenwasser, die vier maanden geleden met het componeren begon, maar ook door de koningin zelf. Ze is enorm betrokken bij de jammarkt en de bijbehorende koningin, zo is ze als bloemist één van de sponsoren van het evenement.
“Maar we hebben haar niet benaderd, ze heeft zich uit zichzelf aangemeld en was veruit de beste kandidaat”, zegt voorzitter Ronnie Konniger van de Nationale Jammarkt.
“Hier op de markt…”
Burgemeester Joost van Oostrum voorziet woensdagmorgen een rockversie voor het nieuwe jamlied, als Tommy Markerink het podium betreedt, en klapt even later enthousiast mee. De burgervader is vooral verheugd door het feit dat Tommy’s zus, dus de nieuwe Jamkoningin, uit Noordijk afkomstig is. Ook de woonstee van Van Oostrum.
Hij spreekt de nieuwe koningin toe, richt zich ook nog even tot haar voorgangster Marloes Bartelink, die heeft genoten van haar rol als Jamkoningin maar ook blij is dat ze het stokje mag doorgeven. Het is mooi geweest.
“Hier op de markt…”
Ronny Konniger is blij met de grote belangstelling voor de presentatie van de nieuwe jamkoningin, de 34ste. “Volgend jaar hebben we een jubileum”, zegt de voorzitter. Iets verderop straalt Marieke Lubbers, die door veel familieleden, vrienden en bekenden wordt gefeliciteerd, met één zin als rode draad: “We dachten het al.”
De Jamkoningin heeft veel telefoontjes en berichtjes gehad, en heeft dinsdagavond maar niet meer gereageerd. “Op een gegeven moment kun je niet meer liegen”, verklaart ze lachend. “Daarbij was ik ook druk met het maken van mijn eigen boeket. Ik was nu extra precies en ben tot half twaalf bezig geweest.”
“Hier op de markt…”
Waarom willen er zoveel Jamkoningin worden? Voor Marieke Lubbers is het ook een grote eer en ze is enorm betrokken bij het evenement. En het valt dit jaar ook nog eens samen met het 50-jarig bestaan van de SEN-feesten. “Ja, geweldig, ik veertig jaar en de SEN-feesten vijftig jaar. Ik wilde tot mijn veertigste nog Jamkoningin worden, daarna niet meer.”
Ze is donderdag aanwezig op de Jamdag bij de SEN-feesten. “Een beetje praten, een drankje en er zal nog wel een dansje worden gemaakt”, aldus Lubbers.
“Hier op de markt…”
Dan komt haar broer voorbij, die ’s morgens pas hoorde dat hij het lied zou presenteren, voordat zijn zus op het podium zou komen. “Ik wist het niet”, reageert hij en neemt dan lachend afscheid van de Jamkoningin. “Ik ga nog een paar ramen wassen.”