gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Werkzaamheden Burgermeester Smitstraat laatste handelingen voor aanpak Steenderen

055e78a232757e569eea150faf624c90.jpg

Bronckhorst wil ruim een miljoen euro investeren voor de aanpak van een van de belangrijkste toegangswegen van Steenderen, de Burgemeester Smitstraat. De reconstructie van de weg is de laatste fase van de totale aanpak van het dorp.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“Steenderen kan hierna weer decennialang vooruit”, aldus wethouder Wilko Pelgrom. De smitstraat moet een nieuw en fris uiterlijk krijgen. Zo worden de rijbanen vervangen, worden de trottoirs aangepast en komt er meer groen. Daarnaast wordt de verouderde riolering vervangen en wordt het regenwater voortaan apart afgevoerd. “Dit soort investeringen zijn nodig om Steenderen toekomstbestendig te maken”, legt Pelgrom uit.

Het plan sluit aan op het eerder opgestelde Dorpsplan, waarin inwoners hun wensen en ideeën voor het dorp hebben gedeeld. “We willen van Steenderen een plek maken waar mensen graag verblijven,” zegt Pelgrom. “Daarom is het belangrijk dat inwoners en ondernemers vanaf het begin betrokken zijn.”

De herinrichting van de Burg. Smitstraat is het derde grote project binnen het Dorpsplan. Eerder werden al de J.F. Oltmansstraat en het Marktplein aangepakt. Volgens de gemeente hebben inwoners deze drie gebieden aangewezen als prioriteiten. Volgend jaar wordt het plan voorgelegd bij de gemeenteraad.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.