gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weifelende wethouder voorkomt ‘motie van wantrouwen’ over azc in Lochem

da6c5ca6fdd84b8f75149bbe5568ad1f

Het ging aarzelend, ogenschijnlijk niet van harte en hij vroeg zich hardop af of hij excuses had gemaakt. “Ja, in feite wel, laat ik dat maar concluderen”, bekende wethouder Michiel Rijsberman van Lochem maandagavond. Daarmee overleefde hij een motie van treurnis en voorkwam mogelijk een motie van wantrouwen.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Raadslid Jos Israel van Sociaal Democratisch Lochem hintte daar tijdens de raadsvergadering op. Hij bestempelde de gang van zaken rond de komst van een asielopvang aan de Oude Ampsenseweg als ‘kloten’. “Het is een onverkwikkelijk proces. Treurnis is er, maar vertrouwen óók”, aldus Israel, doelend op de door de wethouder gemaakte excuses.

Hoe weifelend die ook mochten zijn. Rijsberman zal zich mogelijk niet geheel verantwoordelijk voelen voor de haperende communicatie met omwonenden en raad. Het was de vorige burgemeester, Sebastiaan van ’t Erve, die de komst van een azc in portefeuille had. Na zijn vertrek nam wethouder Marja Eggink het héél even over, waarna wethouder Ria Leliveld de verantwoordelijkheid kreeg. Na haar vertrek kreeg haar opvolger Michiel Rijsberman de asielopvang in portefeuille.
Erfenis
VVD-voorman Jan de Vries had daar maling aan. “Een nieuwe wethouder neemt de erfenis van de vorige mee”, stelde hij resoluut, en hij vroeg een interpellatiedebat aan, met daarin centraal twaalf vragen aan het college. Met als ijkpunt dat er niet meer afgeweken mag worden van afspraken die worden gemaakt. Raadslid Martine Willems (PvdA) kwam in dat kader namens meerdere fracties later nog met een motie ‘afspraak is afspraak’.

De VVD nam het feitelijk op voor de buurtbewoners, die zich in die anderhalf jaar dat het proces loopt voorbeeldig hebben opgesteld. Alleen Ron Buitelaar en zijn vrouw hebben onlangs ingesproken, rustig en onderbouwd. Maar in hoeverre het interpellatiedebat van de VVD ook deels voor de bühne was laat zich raden; de publieke tribune zat helemaal vol, er moesten zelfs stoelen worden bijgezet, en er komen weer gemeenteraadsverkiezingen aan.
‘Afspraakmotie’
Rijsberman erkende ‘dat het niet fijn is gegaan’, “maar dat is ook een beetje wat het is”, zei de wethouder, die ook reageerde op de ‘afspraakmotie’ dat vijftien jaar vijftien jaar blijft, 250 opvangplekken het maximum blijft en er oog is voor veiligheid en participatie.
“Ik zou graag zien dat de motie overbodig was, maar zo wordt het niet gevoeld. Dat is al vervelend genoeg”, reageerde Rijsberman, en bij het horen van die woorden schudde Buitelaar het hoofd van ‘nee’. “Het voelt een beetje als een motie van wantrouwen, maar we nemen het signaal serieus”, aldus Rijsberman.

Dat laatste zal ook nodig zijn, want naast de huidige 65 AMV’ers (alleenstaande minderjarige asielzoekers) komen er nog 185 asielzoekers naar de opvang aan de Oude Ampsenseweg. Overigens boekte de buurt een succesje, want in de motie ‘afspraak is afspraak’ wordt ook expliciet vermeld dat Lochem over vijftien jaar een andere locatie zoekt voor het azc.

Lees ook

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.

Bord Doetinchem

Dwangsom dreigt voor zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem en Aalten

De zorgaanbieder CuraCo met locaties in Doetinchem en Aalten moet een dwangsom betalen als zij voor eind oktober niet al hun cliënten hebben overgedragen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. De zorgaanbieder kwam in juli ook al in het nieuws nadat de inspectie hen had opgedragen hun cliënten over te dragen naar andere zorgverleners, dit is volgens de inspectie niet gelukt.

Sten Kremers (2)

Voormalig Superboer Sten Kremers tekent bij Heerenveen

Doelman Sten Kremers uit Lichtenvoorde heeft een contract voor een jaar getekend bij eredivisionist sc Heerenveen. De 22-jarige Achterhoeker kwam afgelopen seizoen nog uit voor De Graafschap, maar zijn contract in Doetinchem liep af en werd niet verlengd.

weth bland

Benoeming Versteeg lijkt geen appeltje-eitje in Berkelland

Wordt Erwin Versteeg de opvolger van Ton Koenderink als wethouder namens Samen voor Berkelland (SvB) in de gemeente Berkelland? Vanavond hakken de 27 raadsleden – geheim en op persoonlijke titel – de knoop door over de ook al omstreden kandidaat uit Enschede.

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.

DRULogo0

DRU ziet tekort verder oplopen: begroting 2026 niet meer realistisch

De begroting van het DRU Industriepark voor 2026 is niet meer realistisch. Dat zegt interim-directeur Cleo Sissingh tijdens de commissievergadering van maandagavond. De horeca kan dit jaar in het slechtste geval bijna een half miljoen euro achterlopen op de begroting. Geld om dat tekort op te vangen is er niet: de financiële buffer van de stichting is volledig opgebruikt. De gemeente Oude IJsselstreek verwacht bovendien dat er nog ongeveer 300.000 euro nodig is om DRU dit jaar financieel te overbruggen.