gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waarschuwing voor drinkwater in Liemers blijft gelden, Vitens wacht op uitslag

0b41ae526457be2196e83d9b610a47a2

Inwoners van een groot gedeelte van de Liemers moeten in ieder geval tot dinsdag drinkwater uit de kraan koken, zo adviseert Vitens. Het drinkwaterbedrijf heeft vorige week een verontreiniging gevonden in het drinkwaterreservoir in Ellecom.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
"Uit de testresultaten blijkt dat de lichte verontreiniging in het water nog steeds aanwezig is", laat Vitens maandag in een update weten. Het drinkwaterbedrijf wacht op testuitslagen van monsters die dit weekend zijn genomen. Die moeten er binnen twee dagen zijn, waarna Vitens met een nieuwe update komt. Het kookadvies geldt voor ruim 45.000 inwoners in de Achterhoek en de Liemers. Naast Wehl en Didam, gaat het om plaatsen als Laag-Keppel, Doesburg, Dieren, Duiven, Zevenaar en Babberich.

Aan het eind van vorige week zorgde het kookadvies voor een stormloop op drinkwater in supermarkten. Onder meer in Didam en Wehl werden klanten geconfronteerd met lege schappen. Vorig jaar augustus was er ook al sprake van een verontreiniging in het kraanwater, die werd destijds gevonden in een opslagreservoir in Didam. Het kookadvies duurde toen zeven dagen lang.

Lees ook

BoumansStopt0

Doetinchemmers reageren eensgezind op vertrek van burgemeester Boumans

Mark Boumans kondigde donderdagavond zijn afscheid aan als burgemeester van Doetinchem. De 51-jarige Boumans verruilt de functie van eerste burger in Doetinchem voor een nieuwe baan als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag. De inwoners van 'zijn' stad zeggen hem te zullen missen.

BusjevoorViggo

Arriva schrapt busstalling in Terborg na kritiek van inwoners

Streekvervoerder Arriva heeft haar plannen voor een laadplein in Terborg aangepast. In eerste instantie was er sprake dat er ook een bussenstalling zou komen, maar dit gaat niet meer door. Ook gaat de vervoerder geen extra busritten inzetten tussen Terborg en Gaanderen.

GRAEMM0

De Graafschap onderaan, Duivenvoorden houdt vertrouwen: 'Dit is de club onwaardig'

Vier punten uit zeven wedstrijden en hekkensluiter van de Keuken Kampioen Divisie. Het is de harde realiteit voor De Graafschap. De competitiestart is voor de Superboeren ver onder de maat, maar trainer Thomas Duivenvoorden blijft vertrouwen houden in zijn ploeg. Zondag moet thuis tegen FC Den Bosch de broodnodige winst volgen.

MexMeerdinkNIETVANONS

Vader trots na Oranje-debuut Meerdink: ‘Het was een supermooi moment’

De uit Winterswijk afkomstige Mexx Meerdink heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De spits van AZ viel na een half uur spelen in tijdens het Nations League-duel tegen Duitsland en liet direct een goede indruk achter. Nederland speelde uiteindelijk met 1-1 gelijk.

ulft112

Moeder met baby naar ziekenhuis na botsing in Ulft

Bij een ongeval bij Ulft zijn vrijdagochtend twee auto’s zwaar beschadigd geraakt. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen, wel moet een moeder met haar baby ter controle naar het ziekenhuis.

BoumansStopt0

Met gemengde gevoelens stopt Boumans als burgemeester: ‘Ik heb hier mezelf kunnen zijn’

Na bijna tien jaar als burgemeester neemt Mark Boumans per 1 december afscheid van de gemeente Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Het nieuws kwam hard aan bij de gemeenteraad. Boumans vertrekt met gemengde gevoelens: “Dit stadhuis, de stad, dat voelt als een warme en goed passende jas.”