gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vuurwerkverkopers hopen op een topjaar

c4b264c9b1a0065a9701934b1fe39f1f.jpg

Vuurwerkimporteur Lesli in Lichtenvoorde hoopt evenals de rest van de vuurwerkbranche op een topjaar. Vorig jaar was door corona en het landelijk vuurwerkverbod een enorme tegenvaller, dit jaar hopen bedrijven de opslagen producten te verkopen.

Jasper Hazelaar |
"Er ligt hier ongeveer drie miljoen kilo aan vuurwerk in meer dan zestig verschillende bunkers", laat Kevin Bomers namens de vuurwerkimporteur uit Lichtenvoorde weten aan Omroep Gelderland. "Dit ligt hier al meer dan een jaar, door het vuurwerkverbod van vorig jaar." Door het verbod liep de branche vorig jaar veel inkomsten mis. Er zou een vergoeding komen voor vuurwerkhandelaren en importeurs, maar die is nog niet ontvangen in Lichtenvoorde. "Nee wij wachten als importeurs zijnde nog steeds", aldus Bomers. "Deze vergoeding is uitgereikt door de overheid, maar moest eerst via Brussel voor goedkeuring. Tot op heden is er nog steeds geen vergoeding voor de importeurs."

De gemeenten kunnen tot begin november een verbod afkondigen en zorgen voor nog een moeilijk jaar. Slechts enkele gemeenten zoals Heumen, Nijmegen, Apeldoorn en het Gelderse stukje van Mook en Middelaar kennen een vuurwerkverbod. Alle reden dus voor eigenaar Leo Groeneveld van Lesli om reikhalzend uit te kijken naar de maand december. Bomers hoopt dat er dit jaar geen sprake is van een belemmering van de verkoop: "Zeker om de schade in te halen, want nog een jaar een vuurwerkverbod gaan de importeurs niet trekken."

Topjaar
De vuurwerkbranche hoopt dit jaar een topjaar te draaien en verwacht goede verkoopcijfers. De eerste klanten doen al online hun bestellingen en de opslagloodsen liggen vol met vuurwerk van vorig jaar. Ook vuurwerkverkoper Ronny Vos uit Ulft kijkt rijkhalzend uit naar dit jaar: "Vorig jaar kon het niet, dus nu wil iedereen. Ik verwacht een hogere omzet van misschien wel dertig procent."

Alleen fop- en schertsvuurwerk
Bij importeur Lesli is anders ingekocht dan normaal. "Dit jaar is er alleen fop- en schertsvuurwerk ingekocht, categorie F1-vuurwerk", vertelt de vuurwerkspecialist. "Het F2-vuurwerk hebben we dit jaar opgeslagen doordat er geen verkoop is geweest afgelopen jaar. "

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.