gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrijwilligers houden duofiets in beweging

0de8cbfa6c23080adf1764769509fa79.jpg
Redactie REGIO8 |
“We willen het dit jaar weer hier doen, omdat de omgeving zich leent voor zulke tochten”, vertelt Ab Salemink, die vanuit de zorginstellingen helpt met de organisatie. “Maar het grootste voordeel is dat mensen even buiten zijn, in beweging zijn en persoonlijke aandacht krijgen.” Voor de gemeente, organisator van de fietstocht, is het een mooie gelegenheid om de banden met de zorginstellingen te verbeteren. “Ik denk dat we er allemaal van profiteren op het moment dat we goed samenwerken”, laat wethouder Ruth Mijnen weten. “Maar we kunnen ook niet buiten onze vrijwilligers om, want die zijn het die aan de ene kant zitten en echt dat trapje extra moeten maken.”

De fietsen worden nog niet optimaal gebruikt door een gebrek aan vrijwilligers. “Mensen hebben wat anders te doen, ze hebben kleinkinderen, familiefeestjes”, vertelt deelnemer Gerrit van Dulmen. “Dan hebben ze geen tijd meer over.” Toch zijn er nog verschillende mensen die met alle plezier meefietsen. “Dat geeft ook voldoening”, aldus vrijwilliger Netty Scheerder, die wekelijks met ouderen rond fietst. “Die vinden het allemaal prachtig om even buiten te zijn.” Volgens Salemink is de oplossing heel simpel: “Ga gewoon in je eigen plaats naar een instelling met een duofiets en meld je aan als vrijwilliger.”

Foto: REGIO8

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.