gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vraagtekens bij GGD-onderzoek KemperKip

fffd1f9d1540bff05880b4b6c976dcb2.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik ben geschrokken van de smalle wetenschappelijke basis”, zei de huisarts volgens mediapartner Omroep Gelderland. “Ik vind het onthutsend dat de GGD op basis van het onderzoek een positief advies aan de gemeente durft te geven.” Het plan van het bedrijf KemperKip is om meerdere stallen te bouwen voor maximaal 52.000 kippen. GGD heeft onderzoek gedaan naar de gezondheidsrisico’s, omdat er gevreesd wordt voor bijvoorbeeld longaandoeningen. “De wetenschappelijke kennis is nog niet zo groot dat we kunnen zeggen dat er helemaal niets gebeurt, maar we vinden de risico’s ook niet dusdanig dat we het tegen moeten houden”, zegt adviseur Steven van der Lelie van GGD.

Uit het onderzoek bleek ook dat het bedrijf van KemperKip niet zou gaan zorgen voor stankoverlast. Met name de bedrijven die er al gevestigd zijn zorgen voor stank, daar zal het pluimveebedrijf volgens Van der Lelie niets aan toevoegen. Op 21 december zal de gemeenteraad een besluit nemen over de komst van KemperKip naar Wehl.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.