gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorspoedige opbouw volksfeest Varsseveld

d5e19675c2f264eca29738922c5fc12e.jpg
Redactie REGIO8 |

"Eigenlijk verloopt alles naar wens", aldus hoofd terreincommissie Peter Breuker. Dit jaar heeft het bestuur gekozen om de traditionele indeling aan te passen. "We hebben twee tenten veranderd voor een buitenpodium met een terrascontainer. Er is iets meer aandacht besteed ook aan aankleding. Het is een combinatie tussen het vertrouwde en iets nieuws met wat meer beleving. En nog meer gezelligheid uitstralen voor hopelijk een nog mooier feest." Varsseveld snakt volgens de organisatie naar de aankomende editie van het volksfeest.

"Het leeft al maanden, zeker bij de wagenbouwers die het hele jaar al aan hun optochtwagens bouwen", aldus bestuurslid Luc Hemlink. "Maar ook binnen onze organisatie kunnen we het natuurlijk goed merken. En sinds afgelopen zaterdag zijn alle straten weer versierd in Varsseveld en leeft het in het dorp weer volledig." De organisatie verwacht een flinke opkomst. Breuker: "Ik ken geen exacte aantallen, maar het zullen er wel vele duizenden worden. Ik denk dat menig Varssevelder sowieso de tent wel zal binnenkomen."

Lees ook

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.

Gemeentebelangen Doetinchem 3.jpg

Kater bij grootste partij Doetinchem na formatieadvies: 'Veel gesprekken in achterkamertjes'

Wat als een grote overwinning van de gemeenteraadsverkiezingen moest voelen, eindigt voor Gemeentebelangen Doetinchem in een bittere nasmaak. De lokale partij verdubbelde het aantal zetels van drie naar zes en werd de grootste partij, maar staat nu buitenspel bij de coalitievorming.

Agenten flyer Silvolde foto Omroep GLD.png

'Laot ze niet binnen': campagne in streektaal tegen nepagenten

Ouderen beter beschermen tegen oplichting door nepagenten: dat is het doel van een nieuwe campagne in de Achterhoek en op de Veluwe. De politie kiest daarbij voor een opvallende aanpak: communiceren in het dialect én het organiseren van een zogeheten cyberbingo.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.