gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vogelaar Ulft bezorgd om gevlogen parkiet

7eded6f75963d70c1e07e1a07fb1f112.jpg

Vogelliefhebber Jan van Ditshuizen uit Ulft is bezorgd sinds woensdagavond zijn roodblauwe Australische mannetjesparkiet verdween. Toen Van Ditshuizen zijn vogels voerde, vloog de mannetjesvogel het hok uit en sindsdien is het dier spoorloos.

Redactie REGIO8 |

"Ik had het niet verwacht, want hij komt normaal zelfs bij je op de arm zitten", aldus de Ulftse vogelaar. "Maar als hij over je heen vliegt, dan is de vogel weg." De vrouwtjesparkiet heeft onlangs nog zeven eitjes gelegd en zit constant te broeden. Van Ditshuizen is bezorgd, omdat de vermissing gevolgen kan hebben voor het opgroeien van de jonge parkietjes. "Het vrouwtje kan zo meteen niet gevoed worden door het mannetje", aldus Van Ditshuizen. "En zo snel als de jongen uitkomen en ze komen met hun kopje uit het nestblok, dan worden ze normaal gevoed door het mannetje."

Van Ditshuizen heeft collega vogelliefhebbers uit zijn dorp ingeseind, maar hoopt dat ook de rest van Ulft de ogen open houdt en heeft ook zelf maatregelen genomen: "Ik heb hier een lokhok neergezet. Als het mannetje daarin gaat zitten, dan gaat de klep automatisch dicht. Dan is hij weer binnen en kan ik hem terugzetten bij het vrouwtje in de volière." Volgens Van Ditshuizen is de kans klein dat het mannetje terugkeert: "Maar ik hoop wel dat hij terugkomt."

Foto: REGIO8

Lees ook

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, De gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.