gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vluchtelingen vullen gaten op in horeca

8e26b3b350ad9c8c6ccd4f76f4327877

Oekraïense vluchtelingen zijn volgens VNO-NCW een deeloplossing voor het grote personeelstekort bij Achterhoekse bedrijven. Horeca-ondernemer Robby Welling uit Doetinchem heeft inmiddels drie Oekraïners in dienst genomen bij Stadscafé Simons.

Anna Weirath |
“Dit is tot stand gekomen door kennissen die Oekraïners in huis hebben,” vertelt Welling. “Zij wilden hen graag wat te doen geven en wij hebben veel medewerkers nodig, dus zodoende kwam het contact. Tot nu toe bevalt dat heel goed.” Welling is naast café-eigenaar ook de lokale voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland. Hij ziet een groot tekort aan horecapersoneel en wijst als voorbeeld naar zijn keuken: “Waar er eerder op een vacature vier of vijf koks reageerden, reageert er nu geen één.” Volgens VNO-NCW worstelen veel ondernemers met de contractduur. Welling heeft daarbij gekozen voor een korte verbintenis. “Ze zitten hier met de intentie om toch wel weer terug te gaan en dat is heel anders dan andere mensen die we hier aan het werk hebben,” vertelt de café-eigenaar. “We hebben ook mensen uit Syrië hier werken bijvoorbeeld. Zij zitten hier permanent dus dat geeft een heel ander perspectief.”

Volgens de VNO-NCW is er veel belangstelling naar het werken met Oekraïners. Zo was er dinsdagavond een webinar voor bedrijven over het onderwerp, waarbij er veel vragen kwamen vanuit werkgevers. De VNO-NCW ziet de inzet van Oekraïners als een prima deeloplossing. “Voor het personeelstekort is er niet één oplossing, je moet heel veel doen als werkgever", vertelt regiomanager Wilma Elbertsen namens VNO-NCW. "Je moet je dan ook goed realiseren als je deze doelgroep binnenhaalt, dat deze mensen gevlucht zijn en daar nog familie hebben zitten. Ze willen gemiddeld genomen wel heel graag een steentje bijdragen en ze zijn al gewend om lange dagen te maken in Oekraïne. Maar we moeten er wel voor waken dat we zeggen: ‘We hebben een probleem, dus de oplossing zijn Oekraïners.’”

Taalbarrière maakt het lastig
De taalbarrière maakt het werken in de bediening nog lastig, maar de Oekraïense Alina Burtniak, is al tevreden met wat ze doet in onder meer de spoelkeuken: “Ik ben blij dat ik hier kan werken, omdat er veel mensen zijn", zegt de werkneemster van Stadscafe Simons. "Ik vergeet een paar uur hoe de situatie in Oekraïne is. Ik spreek met mensen en dat doet me goed.”

Foto: REGI08

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.