gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vijftien jaar cel voor Didammer na moord 

91addbc6036beb0091167d757e095843.jpg

De 29-jarige Didammer die werd verdacht van het doden van zijn vriendin (24) is maandag veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf. De rechter neemt daarmee de eis van het Openbaar Ministerie over.

Pim Gerritzen |
De verdachte was zelf bij de uitspraak aanwezig, terwijl volgens Omroep Gelderland ook veel publiek op het vonnis was afgekomen. Het 24-jarige slachtoffer werd vorig jaar december gedood door messteken. De rechtbank noemde de daad van de Didammer 'beestachtig'. De vrouw had ook andere verwondingen, zo bleek tijdens de uitspraak maandag. Het slachtoffer lag na de moord uren dood in hun woning in Didam. De dader zelf was onder invloed van harddrugs en belde pas de volgende avond naar familie voor hulp. De Didammer is naast de gevangenisstraf veroordeeld tot het betalen van schadevergoeding aan nabestaanden, de moeder van de vrouw krijgt 32.000 euro.

De man beweerde eerder bij de rechtszitting zich niets van zijn daad te kunnen herinneren. Hij betoogde dat hij de vrouw moet hebben omgebracht terwijl hij aan het slaapwandelen was. De rechtbank legde die verklaring naast zich neer. Behalve de verdachte en het slachtoffer was er niemand in de woning tijdens de moord. Dat bleek onder meer uit DNA-sporen.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.