Ulft, Nederland
Terug

Vier jaar cel en tbs voor doden van moeder

70238c5a301cf253ad178ef529180fa9.jpg
Redactie REGIO8 |
"Volgens de rechtbank past in strafrechtelijke zin alleen een langdurige onvoorwaardelijke gevangenisstraf", zo laat de Rechtbank Zutphen weten. "Hoewel de man op dit moment het meest gebaat is bij een snel begin van zijn behandeling, vraagt de ernst van het feit om meer vergelding dan een gevangenisstraf met een duur gelijk aan het voorarrest. Na de gevangenisstraf zal hij zich moeten melden bij de reclassering en zich laten opnemen bij een instelling om de opgelegde tbs met voorwaarden uit te voeren."

De man beroofde op 17 juni 2015 zijn moeder van het leven. "Hij hield de keel dicht en drukte vervolgens een kussen op het gezicht, totdat zij door verstikking om het leven was gekomen." De rechtbank vindt niet dat er sprake is van voorbedachte rade. Daarom is de man veroordeeld voor doodslag in plaats van moord. "Uit de verklaring van de man bleek dat hij is doorgedraaid toen hij met het slachtoffer aan het bekvechten raakte over de aanschaf van een huis", aldus de rechtbank. “Dit duidt op een directe gemoedsopwelling die voortkomt uit een langdurige problematische relatie tussen moeder en zoon."

Man is sterk verminderd toerekeningsvatbaar

Uit onderzoek blijkt bovendien dat de man last heeft van psychische problemen. Zo werd het syndroom van Asperger bij hem geconstateerd. "Hierdoor is hij niet goed in staat om aansluiting te vinden bij zijn omgeving", aldus de rechtbank. "Ook heeft hij last van spanningen en onzekerheden, waardoor hij niet of nauwelijks functioneert. Hiermee rekening houdend adviseren de psycholoog en psychiater om de man als sterk verminderd toerekeningsvatbaar te beschouwen."
foto: Rechtspraak

Lees ook

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.