gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verslagenheid na grote brand in Heelweg

dcab50e030d97d43985829b71cb1e084
Redactie REGIO8 |

"Ik snap de emotie van de eigenaar, maar we waren er binnen tien minuten", aldus Frank Lutke Schipholt namens de brandweer. De brand leidde tot heftige emoties van de eigenaar. Het blussen ging hem niet snel genoeg en dat gevoel botvierde hij op de hulpverleners. "Het werd op een gegeven moment te gevaarlijk en toen hebben we besloten niet meer van binnenuit te blussen. Op dat moment werd het een uitslaande brand." De politie nam de man na een worsteling uiteindelijk tegen zichzelf in bescherming. De bewoner en een 49-jarige man uit Dinxperlo die ook betrokken was bij het belemmeren van het brandweerwerk werden aangehouden.

De brandweer ontkent dat het blussen niet snel genoeg ging en dat er niet genoeg water was. De werkplaats en boerderij zijn als compleet verloren bestempeld. Er is niemand gewond geraakt bij de brand. Beide mannen werden 's nachts door de politie weer vrijgelaten.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.