gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verenigingen in Berkelland krijgen onroerendezaakbelasting terug

db23f3c4909a7c2490e2e668a1745ff3

Sport- en cultuurverenigingen met een eigen onderkomen hoeven in Berkelland over de jaren 2022 en 2023 geen onroerendezaakbelasting (OZB) te betalen. De gemeente trekt in totaal drie ton uit om partijen te compenseren in tijden waarin onder meer energiekosten oplopen.

Redactie REGIO8 |
Met het besluit geeft het college handen en voeten aan een raadsmotie om de verenigingen te compenseren voor de OZB. De regeling geldt voor onder meer sportclubs, zwembaden, muziekverenigingen en musea met een eigen accomodatie. Midden april krijgen de verenigingen hier zelf bericht over van de gemeente door middel van een brief. De subsidie wordt vermoedelijk in het tweede kwartaal van dit jaar uitgekeerd.

De tegemoetkoming is bedoeld om stijgende energiekosten en teruglopende inkomsten te compenseren. De subsidie geldt alleen voor verenigingen met een eigen onderkomen. Clubs zonder een accomodatie krijgen voorlopig geen compensatie. "Dat aspect wordt opnieuw bekeken na vaststelling van de sportvisie", meldt de gemeente.

Foto: REGIO8 (archief, Sportclub Neede)

Lees ook

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek, Nationaal Hitteplan van kracht

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Door een combinatie van warm weer en een hoge luchtvochtigheid kunnen ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gezondheidsklachten krijgen.