gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verdachte stof in gemeentehuis Didam blijkt niet gevaarlijk

411fef622d5848bb444c15a1cde9cbbd.jpg

De verdachte stof die dinsdagochtend in een poststuk in de postkamer van het Montferlandse gemeentehuis in Didam is gevonden blijkt niet gevaarlijk. De politie heeft na onderzoek de postkamer vrijgegeven.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op
Hulpdiensten rukten dinsdagochtend massaal uit voor een verdachte situatie bij het gemeentehuis in Didam. Het bleek om een verdachte stof in de postkamer te gaan. Alle personen die op dat moment in de postkamer aanwezig waren werden in isolatie gezet. Zeven personen mochten er al vrij snel uit. De persoon die de stof aangetroffen heeft, moest wel in isolatie blijven tot er uitgesloten kon worden dat de stof niet gevaarlijk was.

Rond 11.30 uur werd bekend dat het niet om een gevaarlijke stof gaat. De politie heeft de stof meegenomen voor verder onderzoek. De politie kan nog niet zeggen om welke stof het gaat en hoe deze bij het gemeentehuis binnen is gekomen. Gedurende het onderzoek op locatie was het gemeentehuis gewoon toegankelijk voor publiek en ambtenaren, alleen de postkamer was afgesloten.

Link met protest?
Of het poststuk met de verdachte stof een link heeft met het protest tegen de komst van een azc in Didam maandagavond kan de politie niet zeggen. Ze houden in het onderzoek wel rekening met het feit dat er geprotesteerd heeft, maar volgens agenten wil dat niet zeggen dat het er iets mee te maken heeft. De gemeente Montferland heeft aangifte gedaan van bedreiging.

Lees ook

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.