gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbod op halen water uit beken en sloten

6ac285ff1f65f12789dfc2b1efd9c3d0.jpg

In de hele Achterhoek geldt sinds dinsdagmiddag 12.00 uur een verbod op het onttrekken van oppervlaktewater. Vanwege de extreme droogte is het volgens het Waterschap Rijn en IJssel niet verantwoord om nog langer water uit onder meer rivieren, beken en sloten te halen.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Niemand mag er meer water uithalen, we hebben het allemaal nodig”, is de boodschap van dijkgraaf Hein Pieper van het waterschap. Het neerslagtekort in het werkgebied van het waterschap is inmiddels 231 millimeter, waarmee de situatie volgens de organisatie is te vergelijken met de ‘extreme droogten’ van 1976, 2018 en 2019. De komende dagen loopt dit tekort verder op. Naast het onttrekkingsverbod, zorgt de droogte voor andere problemen. Er kan op meerdere plaatsen blauwalg ontstaan en er worden weer reddingsacties opgezet om vissen uit droogvallende wateren te halen.

In voorgaande jaren met extreme droogte werd het verbod sneller van kracht. In 2020 gebeurde dat een ruime maand eerder dan nu. Door een natte winterperiode en maatregelen van het waterschap is deze startdatum nu later in het jaar. “Ik zou het woordje knap niet gebruiken, maar het laat wel zien dat als je het water vast kan houden, dat je eventueel dagen of weken wint”, zegt Pieper. “Dan kan je dit soort verboden verder naar achter schuiven.”

‘Zomervakantie verpesten’
Hoe lang het verbod op het onttrekken van oppervlaktewater van kracht blijft, is afhankelijk van het weer. “Ik wil niemands zomervakantie verknallen, maar het zou fijn zijn als er weer wat structureler neerslag zou komen”, zegt Pieper, die hoopt dat er regengebieden richting de Achterhoek trekken. “Zolang dat er niet is, blijft dit verbod gehandhaafd.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.