gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verandering scholenlandschap Doetinchem

6e46b26e2ba410ec0762f1833c30d19e.jpg
Redactie REGIO8 |
"Als gevolg van bevolkingskrimp in de Achterhoek zal de komende jaren het aantal leerlingen in het voortgezet onderwijs in Doetinchem en omgeving fors teruglopen", zo laat Stichting Achterhoek VO, het bestuur van de drie scholen, in een nieuwsbrief weten. In de periode tot 2030 verwacht de stichting een terugloop van 1600 leerlingen die mavo, havo en vwo zullen volgen. "Het gevolg hiervan is dat het op termijn niet langer mogelijk zal zijn de drie in stand te houden."

Over vier jaar moet de herschikking afgerond zijn, waarna leerlingen kunnen worden aangenomen op de nieuwe scholen. "Op weg naar 2020 wordt toegewerkt naar een situatie waarbij er twee financieel gezonde en onderwijskundig aantrekkelijke scholen voor mavo, havo en vwo zullen zijn in Doetinchem", aldus het overkoepelende orgaan van de onderwijsinstellingen. "De scholen waar het om gaat zijn nauw betrokken bij dit proces en werken actief samen."

‘Het is een ingrijpend proces’
De bestuursvoorzitter van stichting Achterhoek VO, Henk van der Ensch, onderstreept de reden voor de herschikking: "Simpelweg omdat één school geen keuze biedt en drie scholen niet langer haalbaar zal zijn. Ik realiseer me heel goed dat dat voor betrokkenen een ingrijpend proces is. We hebben het hier over drie prachtige scholen met een rijke historie." Het is nog niet duidelijk hoe de twee nieuwe scholen er uit gaan zien, of wat de naam wordt. "We willen het beste van de huidige drie scholen terug laten keren in de twee nieuwe scholen", aldus Van der Ensch.

Foto: REGIO8

Lees ook

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: De koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.