Ulft, Netherlands

Ulftse basisschoolleerlingen maken Oude IJssel schoon

Leerlingen uit groep 5 van de Mariaschool in Ulft hebben maandagmorgen de Oude IJssel schoongemaakt. Aan boord van de Iesselganger, de rondvaartboot op de Achterhoekse rivier, gingen de leerlingen bewapend met knijpers op zoek naar afval.
Serena Speet | 12 september 2022 16:51 | Aangepast op 12 september 2022 16:51
"We zijn plastic aan het opruimen uit het water", vertelt leerling Pim. "Ik heb zelf een fles uit het water gehaald. Vooral aan de zijkanten hebben we veel plastic gevonden." Op de Mariaschool hebben ze regelmatig projectweken in het thema van afval, maar nog nooit per boot. "Het is uniek dat we dat langs en op de Oude IJssel mogen doen", laat juffrouw Diana Berendsen weten. "We doen dit minimaal twee keer per jaar, maar dan is het rondom school." Volgens Berendsen is het voor de leerlingen niet alleen leuk om afval op te ruimen, ze leren ook een belangrijke les.

"Het mooie hiervan is dat ze een beetje bewust worden van hoeveel rommel er eigenlijk ligt", vertelt Berendsen. De leerlingen hebben een duidelijke boodschap voor mensen die hun afval in het water gooien. "Dat moeten ze niet meer doen", vindt Lieke. "De dieren en de vissen kunnen daar dood aan gaan." Ook Pim hoopt dat mensen stoppen met rommel in het water gooien: "Die moeten daar niet mee doorgaan, dat vind ik niet leuk."

Oude IJssel plasticvrij
Maandag hebben de leerlingen alvast een beginnetje gemaakt, maar Pim hoopt dat de Oude IJssel in de toekomst helemaal plasticvrij is. "Als ik hier iedere dag mee door zou gaan, dan zou het wel eens kunnen lukken", denkt de basisschoolleerling.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Wereldrecord buitensport in Ulft: ‘Belangrijk dat ouderen actief blijven’

De Vitality Club FreeWheel Ulft doet op woensdag 1 oktober mee aan een wereldrecordpoging bewegen in...

Huntenpop viert de jaren tachtig muziek met Nena, maar kijkt tegelijk over de grens

Een witte ballon gaat op handen van bezoekers het Huntenpop-terrein rond in Ulft. Op de ballon staat...

Dione Housheer verlengt in Hongarije bij Champions League-winnaar

Handbalster Dione Housheer uit Ulft heeft haar contract bij het Hongaarse topclub Györ verlengd. De ...

De Bankzitters en Duitse popzangeres Nena zetten Huntenpop Ulft op z’n kop

Op het weiland naast het DRU Industriepark in Ulft vond dit weekend de 34e editie van Huntenpop plaa...

Ben Lukassen (26) uit Ulft jaagt in Duitsland trainersdroom na

De 26-jarige Ben Lukassen uit Ulft heeft een droom en dat is trainer worden in het professionele voe...

Nieuwe wegwerkzaamheden rondom Ulft vanaf midden augustus

Provincie Gelderland begint op 18 augustus weer aan werkzaamheden aan de N317 en de N335. Waar de we...