Ulft, Netherlands

Tweede 'Beethovenflat' in Doetinchem wordt gesloopt

De tweede flat aan de Beethovenlaan in Doetinchem wordt gesloopt. De twee gebouwen maken plaats voor zeventig nieuwe sociale huurappartementen die er komend jaar moeten staan.
Serena Speet | 2 september 2022 14:07 | Aangepast op 2 september 2022 14:07
Na de sloop worden er twee gebouwen teruggeplaatst op de locatie. Het gaat volgens Sité Woondiensten in totaal om zestien tweekamer- en 54 driekamerappartementen, geschikt voor kleine huishoudens. Dat zijn zes woningen meer dan toen de flats er nog stonden. De tweekamerappartementen zijn volgens Sité met name geschikt voor starters, terwijl de driekamerappartementen 'rollatorgeschikt' worden en daarom passen bij 55-plussers. Op de daken van de nieuwe hoogbouw is ruimte voor zonnepanelen.

“We kijken naar mogelijkheden om deze woningen met voorrang te verhuren aan 55-plussers uit de wijk”, aldus Els Birkenhäger, directeur-bestuurder bij Sité. “Dit doen we om doorstroming op de woningmarkt op gang te helpen. Deze 55-plussers verlaten vaak een grote eengezinswoning, die vervolgens weer vrij komt voor (jonge) gezinnen. Tegelijkertijd zijn deze 55-plussers gebaat bij een woning die op de toekomst is voorbereid. Een win-winsituatie dus”.

Voor einde van dit jaar bouwen
Ook de omgeving van de flats wordt aangepakt. Dat gebeurt in overleg met buurtbewoners en nieuwe huurders. De sloop van de twee flats begon in maart, daarom moesten een aantal daklozen die de flats gekraakt hadden de woningen verlaten. De bouwwerkzaamheden moeten voor het einde van dit jaar beginnen. De oplevering van de zeventig appartementen staat gepland voor 2023.

Foto: Robert Huls

Lees meer over:

Doetinchem|nieuwbouw|sloop|

Lees ook

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Van kattencafé tot Pokémon-winkel: Nog vijftien kanshebbers op gratis winkel in Doetinchem

Van een schminkwinkel tot aan een gespecialiseerde Pokémon-winkel: de kanshebbende winkelideeën voor...