gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tuincentrum Vriezen opnieuw voorkeurslocatie voor nieuwbouw OBS De Hogenkamp

2e2b711da855002df51e7557f3285e0c

Het terrein van het voormalige Tuincentrum Vriezen in de wijk Schöneveld wordt door de gemeente Doetinchem opnieuw gezien als de voorkeurslocatie voor de nieuwbouw van basisschool OBS De Hogenkamp. Dat maakte wethouder Jorik Huizinga donderdagavond bekend tijdens een raadsbijeenkomst.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
Eerder had de gemeente haar oog laten vallen op het hondenlosloopveld aan de Spoorstraat, maar dat plan leidde tot forse onrust bij omwonenden en kende bovendien verschillende nadelen. Daardoor lijkt deze locatie voorlopig van de baan.

Het terrein van het tuincentrum was al eerder in beeld, maar destijds bleek realisatie lastig omdat de grond in handen is van een projectontwikkelaar. Nu die bereid is een deel van de grond aan de gemeente af te staan, ligt de weg open voor een nieuwe afweging. “We verwachten op deze plek ook maar weinig bezwaren tegen de komst van de school”, aldus Huizinga.

Langdurig hoofdpijndossier
De nieuwbouw van De Hogenkamp sleept al jarenlang voort. De school is momenteel al zo'n zeven jaar verdeeld over twee verouderde panden aan de Lohmanlaan en de Houtsmastraat. Die situatie is volgens de gemeente ongunstig en vergroot de urgentie van een nieuw gebouw.

Ook de school roept al jaren om verbetering en perspectief op een duidelijke toekomst voor de school. Deze ontevredenheid leidde in 2019 zelfs tot een protestmars naar het gemeentehuis.

Start bouw duurt nog jaren
Als alles volgens plan verloopt, kan de bouw in 2027 of begin 2028 van start gaan. De werkzaamheden zullen naar verwachting twee tot drie jaar duren. Dat betekent dat de school nog zo'n vijf jaar op twee locaties blijft gehuisvest. Om die periode te overbruggen, werkt de gemeente aan verbeteringen aan de huidige schoolgebouwen. Wat dat precies inhoudt, wordt later bekendgemaakt.

De nieuwbouw wordt gerealiseerd in een toekomstige woonwijk die op het terrein van het voormalige tuincentrum moet verrijzen. In totaal is er ruimte voor circa honderd woningen. De basisschool krijgt daar een kavel van 4.000 vierkante meter. Hoe het gebouw er precies uit komt te zien, is nog niet bekend. De gemeente zette eerder al zo'n acht tot tien miljoen beschikbaar voor de bouw van de school.

Lees meer over:

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.