gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Treinfanaten halen hart op met 'Amerikaanse' spoorbanen in Ulft

c3b3d49e88a0927ddae6deb5f778f372.jpg

Liefhebbers van modeltreinen konden afgelopen weekend hun hart ophalen op het DRU Industriepark in Ulft. De SSP-HAL was gevuld met meer dan dertig spoorbanen, allemaal rond het thema: Amerika. De bezoekers kwamen uit binnen- en buitenland, maar voor de Achterhoekers was het fijn dat ze eens niet zo ver hoefden te rijden.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Het is voor ons een thuiswedstrijd”, zegt de opgetogen Wim Kieskamp uit Lintelo, die samen met zijn vrouw Susan met volle teugen genoot tijdens de Dutch US Convention. “Meestal moeten we naar het westen, maar dit is lekker dichtbij.” Drieduizend vierkante meter van de vloer van de SSP-HAL was volgebouwd met modelspoorbanen. “Er zijn jongens die maken hele kleine baantjes, maar er zijn ook jongens met achttien meter aan baan, met twee zijden”, legt organisator Ronald Halma uit. “Die komen met de vrachtwagen en moesten op vrijdag wel een uurtje of vijf a zes opbouwen.”

Wat de bezoekers en deelnemers bindt, is een fascinatie voor de trein, groot en klein. “Als kind kreeg ik een treinset, toen was ik elf denk ik”, zegt Wim Kieskamp over het ontstaan van zijn liefde. “Dan word je wat ouder, en heb je andere hobby’s als brommers kieken. Dan word je ouder, en pak je het weer op.” Susan Kieskamp vult aan: “Het samenzijn met de jongens is ook leuk. Ik ben zelf niet zo van het rijden, het bouwen vind ik wel het leukste.”

‘Een blijvertje’
Het was de eerste keer dat het DRU Industriepark gastheer was van de Dutch US Convention, zoals de modeltreinenbeurs heet. Wat de Achterhoekse deelnemers betreft, blijft dat ook zo. “Het is een prachtige locatie, het zou mooi zijn als het een blijvertje zou zijn”, vindt Susan Kieskamp. “Van mij mag het!”

Lees meer over:

|

Lees ook

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.

DruRaad.jpg

Oude gemeenteraad moet stemmen of DRU-subsidie eerder overgemaakt wordt

Hoewel de uitslag van de verkiezingen al vastgesteld is en de raadsleden de nieuwe verhoudingen in de raad weten, vergadert de gemeenteraad van Oude IJsselstreek donderdag nog in oude samenstelling. Hét verkiezingsonderwerp staat weer op de agenda; het DRU Industriepark.

Informateurs.jpg

GBB schuift Ebbers en Oosterwijk naar voren als informateurs in Bronckhorst

De GBB heeft Dick Ebbers en Cees Oosterwijk voorgedragen als informateurs in de gemeente Bronckhorst. De partij wil daarmee vaart maken in de vorming van een nieuwe coalitie na de gemeenteraadsverkiezingen.