gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Topturnsters willen via Varsseveld naar de Olympische Spelen

030af76d7f0b7800ea1a844963b17b4b

In de luwte van een sporthal in Varsseveld werken enkele toppers uit de Nederlandse turnwereld elke dag hard aan hun Olympische droom. Ruim een jaar geleden vertrokken Sanne en Lieke Wevers, Naomi Visser, Sara van Disseldorp en trainer Vincent Wevers uit het topsportcentrum van de turnbond in Heerenveen, waarna de Top Turnacademie Achterhoek (TTA) werd opgericht.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Tuurlijk was het even anders”, zegt de 22-jarige Visser, die zelf uit Papendrecht komt en in het Epke Zonderland Turncentrum in Heerenveen alle faciliteiten voor handen had voor topsport. Toch besloot ze vorig jaar zomer de stap naar Varsseveld te maken, mede om bij trainer Vincent Wevers te kunnen blijven: “Ze hebben hier heel veel aangepast aan de zaal voor ons en het is gewoon superfijn om hier te trainen.” In totaal zijn vier topturnsters overgestapt naar het Achterhoekse team. Vissers, Van Disseldorp en Sanne en Lieke Wevers. Die eerste drie hebben uitgesproken voor de Olympische Spelen te gaan, Lieke Wevers hoopt eerst het plezier in de sport terug te vinden.

De stap naar Top Turnacademie biedt volgens de organisatie ook kansen voor talenten uit de regio, die vanuit hun eigen omgeving kunnen werken richting een eventuele topsportcarriere. “Het is fantastisch dat we in de Achterhoek een plek hebben waar de sporters kunnen blijven”, zegt trainster Willemijn van der Borg, ook bestuurslid van de TTA. “Oorspronkelijk was het idee om sporters op te leiden tot ze naar de middelbare school gingen, dan hadden ze toch de Achterhoek moeten verlaten om dit niveau te doen. Nu kunnen we dat hier in Varsseveld bieden.”

Thuis in de Achterhoek
Waar de andere turnsters doordeweeks in de Achterhoek wonen en in het weekend naar hun thuisplaatsen gaan, is het voor Van Disseldorp helemaal thuiskomen. Ze trainde eerder in Almelo en Heerenveen, maar kan nu in haar eigen regio blijven “Ik woon gewoon weer lekker thuis, dus het is hartstikke fijn om die combinatie weer zo te hebben”, zegt de turnster uit Vierakker. “En de trainers hier, iedereen werkt mee en heeft de focus op de doelen.”

Via WK naar de Spelen
Het grote doel voor de turnsters zijn de Olympische Spelen van 2024 in Parijs, maar daar moet Nederland zich eerst voor kwalificeren. Op het WK in Antwerpen worden teamtickets vergeven. Visser en Wevers willen zich zaterdag tijdens een kwalificatiewedstrijd plaatsen voor dat toernooi. “Ik hoop dat ik in het team zit en naar het WK ga, daar willen we ons met het team plaatsen voor de Olympische Spelen”, legt Visser uit. “Dat is op korte termijn wel het doel.”

‘Achterhoeks kind naar grote toernooien’
Bestuurslid Van der Borg heeft ook een meer regionale droom met de turnacademie: “De topturnsters hebben hun ogen op Parijs gericht voor volgend jaar zomer, maar voor onze jongeren is het vooral zo verder bouwen”, legt ze uit. “Uiteindelijk hopen we de hele piramide van opleiden hier zelf te hebben. En wie weet, in 2032, sturen we misschien wel een Achterhoeks kind naar grote toernooien.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Koning40

Koning Willem-Alexander heropent Kasteel huis Bergh: ‘Pareltje in de Achterhoek’

Koning Willem-Alexander heeft Kasteel Huis Bergh officieel heropend na een lange renovatie en verduurzaming. Dat deed hij door een eigen munt te slaan in de muntkelder van het kasteel. Floris de Gelder, kasteeldirecteur, leidde de koning door ‘zijn’ vernieuwde kasteel.

blur ongeluk vv

Twee auto’s botsen hard op kruising in Varsseveld

Bij een ongeval op de kruising van de Aaltenseweg en de Gesinkkampstraat in Varsseveld zijn twee auto’s hard met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen raakten flink beschadigd.

Grenscontroles Duitsland

Einde vaste grenscontroles A12, Montferland blij

Er komt een einde aan de vaste grenscontroles op de A12. De huidige controles die voor meerdere ernstige ongelukken zorgden worden vervangen door flexibele controles. Daarmee wordt er gehoor gegeven aan de kritiek van zowel Achterhoekse als Duitse kant.

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.