gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Toch tunnel onder spoor in Winterswijk

ba5288d01e47491913d2ca4205c9daf5.jpg

Volgend jaar wordt er alsnog een voetgangerstunnel aangelegd onder het spoor bij de Greversweg in Winterswijk. Eerder werd de realisatie van een tunnel of een brug over het spoor nog afgeschoten.

Jasper Hazelaar |
“Verkeersveiligheid is veel waard”, zegt wethouder Tineke Zomer van Winterswijk in reactie op het plan. “Daarom staat dat al jaren voorop bij de aanpak van onze overwegen.” Eerder werd de aanleg van een tunnel bij de overgang van de Greversweg vanwege het kostenaspect nog afgeschoten. Nu moet er op basis van cofinanciering met de provincie en ProRail, waarbij de gemeente maximaal 300.000 euro inlegt, toch budget beschikbaar komen. De tunnel moet na het aangaan van een realisatieovereenkomst over in totaal vijf overwegen in oktober volgend jaar worden aangelegd.

De beveiliging bij de spooroversteek is volgens de gemeente noodzakelijk om de komst van de RegioExpres mogelijk te maken, wat de draai van de provincie en ProRail kan verklaren. Ook attendeerde Wandelnet in een zienswijze ProRail erop dat de nieuwe wandelroute, zonder oversteek bij de Greversweg, gevaar op zou kunnen leveren.

Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.