gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Themansstraat kleurt nog eenmaal oranje

21443663f53701bb8b1a3ddd5b1a1f29.jpg

De Themansstraat in Doetinchem verandert als eerbetoon aan geestelijk vader William Slotboom nog één keer in een oranje zee om het Nederlands Elftal te steunen op het Europees Kampioenschap. Slotboom overleed in 2015, maar zoons Kevin en Jeffrey en vriend Jeremy Büttner willen de herinnering aan William in leven houden.

Redactie REGIO8 |

"Het leek net alsof het een ziekte was voor mijn vader, een oranje ziekte", aldus Jeffrey. "Het werd telkens meer en meer. De gekste dingen kon je hier aantreffen op straat." Volgens Jeremy was William dé oranjeman van de Themansstraat: "Hij was bijna de burgemeester van de straat. Een man die oranje bloed had, zoals hij het zelf zei. Zodra het Koninginnedag was, was hij de eerste die de vlaggetjes voor de dag haalde en begon met het versieren." De oranjegekte in de Themansstraat begon bij het EK in 1988. Tot 2014 werd elk eindtoernooi aangegrepen om de buurt te versieren. Om het werk van vader Slotboom niet verloren te laten gaan, wordt in de schuur van het ouderlijk huis een museum ingericht met versieringen van vorige toernooien.

Jeffrey legt uit dat de complete historie van de straat straks te zien valt: "Dan kun je zien hoe de versieringen eruit zagen en hoe de mensen hier het beleefd hebben. Dat proberen we te laten zien, zodat mensen het verhaal kennen." Zo zijn er onder meer foto's te zien van de 25 jaar dat de straat oranje kleurde. Jeremy maakte veel EK's en WK's mee in de Doetinchemse volksstraat, zijn mooiste herinnering voert hem terug naar het WK van 2010 toen het Nederlands Elftal de finale haalde: "Dat was een van de laatste jaren dat het hier nog écht oranje was en een van de toernooien die ik echt bewust heb meegemaakt."

'Halve finale moet kunnen'
In principe is het de laatste keer dat het drietal zo uitpakt met oranjeversiering. Ze leggen de lat hoog voor wat betreft de prestaties van het Nederlands Elftal op het aankomende EK: "Ze moeten de halve finale halen, de kans daarvoor ligt er", vindt Jeffrey. "Maar als ze de titel winnen, dan zou dat voor ons drie helemaal mooi zijn." Jeremy sluit zich aan bij die woorden: "Dan kunnen wij stoppen op ons hoogtepunt en dan plakken we er ook geen jaar meer aan vast."

Foto: REGIO8

Lees ook

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.