gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Windpark Keppel-Eldrik voorlopig van de baan door nieuwe koers Bronckhorst

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel
Foto: REGIO8

De gemeente Bronckhorst neemt het verzoek voor Windpark Keppel-Eldrik niet verder in behandeling. Dit laat het college weten nadat zij voor een nieuwe lokale koers kiezen om energie op te wekken.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

‘De gemeente kiest met de lokale transitieplannen voor een stapsgewijze aanpak, waarbij per kern, bedrijventerrein of gebied wordt gekeken naar energiebesparing, duurzame opwek, warmtevoorziening, energieopslag, netcapaciteit en betaalbaarheid’, laat het college in een persbericht weten. Wethouder Robbert van Velsen laat weten dat de keuze voor de lokale transitieplannen niks afdoen aan het plan van GreenTrust.

Zij dienden in april van dit jaar het conceptverzoek voor Windpark Keppel-Eldrik  in bij de gemeente. ‘In 2028 wordt heroverwogen of aanvullende grootschalige duurzame opwek noodzakelijk is om de gemeentelijke en regionale energiedoelstellingen te behalen’, laat de gemeente weten.

Het besluit betekent niet automatisch dat het plan van tafel is. GreenTrust kan ook bij de provincie aankloppen. Hiermee kan Bronckhorst worden gepasseerd. “Of dat betekent of ze dat ook echt doen, dat is echt in een glazen bol kijken”, zegt wethouder Van Velsen. “Theoretisch gezien heeft de provincie een bevoegdheid. Maar de provincie zegt wel dat ze hun bevoegdheid in principe neerleggen bij de gemeente.”

Windpark
Windpark Keppel-Eldrik is een initiatief van GreenTrust in het zoekgebied Eldrik, tussen Laag-Keppel en Eldrik. Het plan voorziet in de aanleg van vier tot zes windturbines met een tiphoogte van 230 tot 270 meter. Volgens de initiatiefnemer kan het windpark jaarlijks ongeveer 80.000 megawattuur duurzame elektriciteit opwekken, wat voldoende zou zijn voor het stroomverbruik van tienduizenden huishoudens.

Het windpark zorgde al meerdere keren voor onrust in de omgeving van Keppel en Eldrik. Zo trokken inwoners een aantal keer naar het gemeentehuis in Bronckhorst om te demonstreren tegen de plannen

Lees ook

Duitse flitser

'Superflitser’ maakt zijn naam waar: 3.828 snelheidsovertreders betrapt in elf dagen in Suderwick

De ‘superflitser’ van de gemeente Bocholt had het in Suderwick zo druk dat de accu tussendoor urenlang moest worden opgeladen. Elf dagen lang stond de installatie, die dag en nacht in beide richtingen meet, bij wegwerkzaamheden aan de Dinxperloer Straße. Bij de wegversmalling geldt een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Precies 3.828 weggebruikers reden harder: gemiddeld zestien per uur.

Vluchtelingen aankomst Betteld2

De Betteld opnieuw in beeld voor tijdelijke opvang statushouders

Het COA en De Betteld willen vanaf 1 december weer statushouders opvangen in Zelhem. Het gaat om een groep van ongeveer honderd nareizigers, van wie de familie al in Nederland is.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 09.44.40

Hotel Moors in Zeddam bijna helemaal gesloopt; dit komt ervoor terug

Het voormalige Hotel Moors in Zeddam is bijna helemaal tegen de vlakte. Op de plek van het jarenlang leegstaande pand aan de Benedendorpsstraat komen twintig nieuwe woningen. Het plan, dat al jaren op zich laat wachten, krijgt daarmee eindelijk zichtbaar vorm. Wanneer de woningen worden opgeleverd is niet bekend.

Bord Doetinchem

Voormalig zorgaanbieder CuraCo ontloopt dwangsom na overplaatsen cliënten

Voormalig zorgaanbieder CuraCo, dat locaties in Aalten en Doetinchem had, hoeft geen boetes te betalen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. Zij gaven het zorgbedrijf op 21 juli de aanwijzing om de zorg te beëindigen en alle cliënten over te dragen.

Afl2MissionChampionsleague10

Orion Stars biedt tegenstand, maar verliest Champions League-duel van Ljubljana

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond in eigen huis verloren van het Sloveense ACH Volley Ljubljana. De Doetinchemmers gingen in het Champions League-duel met 0-3 onderuit, ondanks flinke tegenstand van de ploeg van trainer Dirk Sparidans.

PoelierLochemBrand20

Lochemse poelier keert terug na brand: 'De frituur is niet teruggekomen'

Na een brand in de winkel schakelde Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, snel en opende een noodwinkel. Een half jaar later keert de zaak dubbel zo groot terug naar de oorspronkelijke winkel.