gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Theater Amphion dicht door coronaregels

a8e757ee88dbc34cf7dfc5ca48df6cfa

Het theater van Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem gaat vanaf zondag drie weken volledig dicht naar aanleiding van de coronamaatregelen die vrijdagavond zijn afgekondigd. In theorie mag het theater tot 17.00 uur open blijven, maar dat is niet rendabel.

"Het is dramatisch, dit kost ons duizenden euro's", zegt directeur Charles Droste bij Omroep Gelderland. De sluiting zit vooral vast op de verplichting van het aanhouden van anderhalve meter. "We kunnen normaal gesproken 860 stoelen verkopen", vertelt de theaterdirecteur. "Nu nog maar iets meer dan tweehonderd stoelen. Dat kan financieel niet uit voor ons en ook niet voor de artiesten." Ook de zelfgekozen volledige sluiting kost Amphion het nodige. Droste gaat uit van zo'n tienduizend euro netto per maand die ze mislopen: "En de corona als geheel kost Amphion tonnen!"

Ondanks de enorme impact heeft Droste ook begrip. "We zullen iets moeten als samenleving", licht hij toe. "We kunnen moeilijk verschillende niet-essentiële sectoren sluiten vanaf 17.00 uur en dan denken dat we de theaters buiten schot houden." Droste schetst een dubbel gevoel : "Het voelt wrang. De scholen, die toch ook als besmettingshaarden worden gezien, blijven wel open. De theaters zijn geen besmettingshaarden, maar wij kunnen door de maatregelen niet verder. Ik had het wel willen proberen met mondkapjes totdat je op je stoel zit in de zaal. Ik denk dat dit best wel had gekund."

Filmhuis open
Bij het Amphion wordt na het weekend gesproken over invulling van de komende periode. Er zit ook een filmhuis bij het theater. Dit blijft in ieder geval in de middag open voor twee voorstellingen. Droste: "Maandag komen we met het hele team bij elkaar om te bespreken wat we gaan doen. Ik denk dat we in ieder geval wat onderhoud gaan uitvoeren en het is ook een gelegenheid om wat overuren in te lopen. En verder bekijken we nog hoe we onze tijd goed kunnen besteden."

Foto: REGIO8

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.