gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Theater Amphion dicht door coronaregels

a8e757ee88dbc34cf7dfc5ca48df6cfa

Het theater van Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem gaat vanaf zondag drie weken volledig dicht naar aanleiding van de coronamaatregelen die vrijdagavond zijn afgekondigd. In theorie mag het theater tot 17.00 uur open blijven, maar dat is niet rendabel.

"Het is dramatisch, dit kost ons duizenden euro's", zegt directeur Charles Droste bij Omroep Gelderland. De sluiting zit vooral vast op de verplichting van het aanhouden van anderhalve meter. "We kunnen normaal gesproken 860 stoelen verkopen", vertelt de theaterdirecteur. "Nu nog maar iets meer dan tweehonderd stoelen. Dat kan financieel niet uit voor ons en ook niet voor de artiesten." Ook de zelfgekozen volledige sluiting kost Amphion het nodige. Droste gaat uit van zo'n tienduizend euro netto per maand die ze mislopen: "En de corona als geheel kost Amphion tonnen!"

Ondanks de enorme impact heeft Droste ook begrip. "We zullen iets moeten als samenleving", licht hij toe. "We kunnen moeilijk verschillende niet-essentiële sectoren sluiten vanaf 17.00 uur en dan denken dat we de theaters buiten schot houden." Droste schetst een dubbel gevoel : "Het voelt wrang. De scholen, die toch ook als besmettingshaarden worden gezien, blijven wel open. De theaters zijn geen besmettingshaarden, maar wij kunnen door de maatregelen niet verder. Ik had het wel willen proberen met mondkapjes totdat je op je stoel zit in de zaal. Ik denk dat dit best wel had gekund."

Filmhuis open
Bij het Amphion wordt na het weekend gesproken over invulling van de komende periode. Er zit ook een filmhuis bij het theater. Dit blijft in ieder geval in de middag open voor twee voorstellingen. Droste: "Maandag komen we met het hele team bij elkaar om te bespreken wat we gaan doen. Ik denk dat we in ieder geval wat onderhoud gaan uitvoeren en het is ook een gelegenheid om wat overuren in te lopen. En verder bekijken we nog hoe we onze tijd goed kunnen besteden."

Foto: REGIO8

Lees ook

Teun Gijselhart (2)

Oud-Superboer Gijsselhart na ruim twee maanden verhuurd door Deportivo

Teun Gijsselhart vervolgt zijn seizoen in de Verenigde Arabische Emiraten. De oud-Superboer wordt door het Spaanse Deportivo La Coruña al na 2,5 maand verhuurd aan Al Ain, waar de middenvelder hoopt op meer speelminuten.

BennieJolink30

Bennie Jolink krijgt oeuvreprijs ‘Hollandse Meester’ van Buma NL

Normaal frontman Bennie Jolink krijgt tijdens de Buma NL Awards de oeuvreprijs Hollandse Meesters. De prijs is een erkenning voor artiesten die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de Nederlandstalige muziekcultuur. Onder andere André van Duin, Guus Meeuwis en Jan Smit ging Jolink voor.

BoerenprotestArnhem0

Honderden boeren bij provinciehuis Arnhem: ‘We hopen statenleden te beïnvloeden’

Nadat verschillende Achterhoekse gemeenten een bezoekje van de boeren konden verwachten, trokken honderden boeren met tientallen trekkers en één koe woensdag naar het provinciehuis in Arnhem. Dit keer ging het niet per se over de brief van Van Essen, maar vooral over provinciale plannen die de boer raken.

Esmée Veldhuis

Een monotone maar duidelijke vingerwijzing aan het adres van Samen voor Berkelland

ANALYSE / Hoho! Het zijn niet zijn woorden. Zo verdedigt André Stoltenberg zich, met beide handen in de lucht, op de kritiek aan zijn adres. “Maar ik vertrouw Esmée volledig.” Die reactie legt de spagaat van het raadslid van Samen voor Berkelland (SvB) pijnlijk bloot.

HilltopHowlers0

Hendrik Jan Lovink stopt opnieuw met band: Na 12 jaar einde Hilltop Howlers

Na twaalf jaar komt er een einde aan de Achterhoekse band Hilltop Howlers. Nadat eerder Jovink & de Voederbietels, de band waarin Hendrik Jan Lovink jarenlang actief was, er mee stopte, valt nu ook het doek voor de band die Lovink later oprichtte.

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.