gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Testplicht vervalt alsnog bij immuniteit

b8d951f4f88644c453b18c69c6645952.jpg

De Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen versoepelt alsnog de regels voor grensreizigers. Nederlanders die zijn gevaccineerd tegen het coronavirus of die onlangs het virus hebben gehad worden alsnog vrijgesteld van de testplicht.

Jeanine Jongh |

"Nederland is geen virusvariantengebied, dat betekent dat mensen die immuun zijn geen negatieve coronatest hoeven laten zien", legt een woordvoerder van de Euregio Rijn-Waal uit. "Mensen die wel vanaf een zogenaamd virusvariantengebied komen hebben nog wel een negatief testresultaat nodig." Een virusvariantengebied is een gebied waarin risicovolle varianten van het coronavirus zoals de Britse of Braziliaanse mutatie een bijzonder hoog aandeel van het aantal besmettingen uitmaakt. De Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen draaide eerder de versoepelde maatregelen terug met als reden hun regels nog niet waren goedgekeurd door de landelijke Duitse overheid. Nederlanders kunnen nu de grens oversteken zonder negatief testresultaat als ze gevaccineerd zijn of eerder het virus hebben gehad en daarom, in de ogen van de Duitse overheid, immuun zijn.

Nederlandse grensreizigers moeten wel aan kunnen tonen dat ze volledig zijn gevaccineerd met een vaccin dat is goedgekeurd in de Europese Unie en dat minstens veertien dagen geleden is toegediend. Ook mensen die minimaal 28 dagen en maximaal zes maanden geleden corona hebben gehad en dit kunnen aantonen mogen vrij de grens oversteken. Daarnaast volstaat ook bewijs van een positief testresultaat samen met een bewijs van ten minste één vaccinatie dat ten minste veertien dagen geleden in de Europese Unie is goedgekeurd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.