gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Streep door kermissen in Oude IJsselstreek

3a06a175a0829fc3563b2949cd4f25ff

De organisatoren van de kermissen in Silvolde, Etten en Terborg hebben in overleg met burgemeester Otwin van Dijk besloten om vrijwel alle festiviteiten rond de kermissen in de dorpen af te gelasten. Volgens de organisatoren is het in een feesttent niet mogelijk om te voldoen aan de verschillende coronamaatregelen.

Redactie REGIO8 |

"Die garantie kunnen wij niet geven, maar moeten we wel afgeven aan de gemeente", aldus Jurgen Terhorst, organisator van de kermis in Silvolde. "Onder die voorwaarden en met die wetenschap hebben we gezegd: 'Jongens, dit moeten we niet gaan doen'." Leo Krabbenborg, organisator van de kermis in Etten onderstreept de woorden van zijn collega: "Je wil niet hebben dat er iemand ziek wordt. Dat mensen zeggen: 'Jullie hebben het bewust door laten gaan en nu is mijn oma ziek geworden of overleden.' Dat wil niemand." Naast de teleurstelling over het niet doorgaan van de meeste festiviteiten, heeft de afgelasting ook gevolgen voor de organisatoren. "Wij houden geen tienduizenden euro's over aan de kermis", schetst Krabbenborg. "Dat is ook niet de bedoeling, maar we hebben het wel over duizenden euro's die normaal gesproken terugvloeien in onze kas."

Terwijl de inkomsten wegvallen, hebben de organisatoren volgens Terhorst wel hun vaste kosten die doorlopen: "We hebben opslagkosten, diverse verzekeringen en bankkosten. Dat loopt allemaal gewoon door. Dat hebben we allemaal bekeken en uiteindelijk hebben we weloverwogen besloten dat we het aankonden en niet direct omvallen als de kermis dit jaar niet doorgaat." In de drie dorpen is er nog wel overleg of het mogelijk is om enkele kermisattracties op te stellen.

Niet bang voor een 'Zevenaar-scenario'
Als enkele attracties worden opgesteld zijn de organisatoren volgens Terhorst niet bang voor een scenario zoals in Zevenaar, waar de burgemeester na vechtpartijen de kermis sloot. "Je moet je ogen er niet voor sluiten", beaamt Terhorst. "De gemeente gaat ook contact opnemen met Zevenaar om te kijken wat we er van kunnen leren. Als blijkt dat er toch problemen komen, dan is dat wel een signaal om het niet te doen."

Duidelijkheid

De aankomende weken gaan alle organisatoren overleggen binnen hun geledingen, waarna ze met duidelijkheid hopen te komen wat er wel door kan gaan tijdens de kermisweekenden. Ze hopen dat volgend jaar als vanouds de kermissen doorgang kunnen vinden. Terhorst geeft aan dat zij voor dit jaar de band Bökkers vast hebben gelegd. De Overijsselse dialectrockband die na dit jaar stopt met optreden: "Maar we hebben gevraagd of ze volgend jaar nog willen optreden en daar hebben we nog geen negatief antwoord op gehad, dus we hebben nog hoop."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”