gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

STOER begint met buurtversterkers in Ulft

e1023ec44f30f1d139b535446acb334a.jpg

Oude IJsselstreek heeft via participatiebedrijf STOER vier inwoners een nieuwe maatschappelijke baan gegeven als buurtversterker. De personen zijn begonnen in de Vogelbuurt in Ulft met een functie waarmee ze zich inzetten voor de leefbaarheid van de wijk.

Tim Rondeel |
“Buurtversterkers helpen de wijk nog leefbaarder te maken met bijvoorbeeld werkzaamheden in het groen en kleine klussen in- en rondom huis”, legt de gemeente de rol van de nieuwe functie uit. “De buurtversterkers stropen ook graag de mouwen op om bewoners te helpen als dat nodig is. Dat laatste blijkt hoe dan ook een drijfveer te zijn.” De banen komen voort uit een samenwerking tussen de gemeente, STOER en wooncorporatie Wonion. “Maatschappelijke banen zijn een belangrijke pijler onder het participatiebeleid van de gemeente”, laat de gemeente weten. “Ze zijn in het leven geroepen om inwoners, die inkomensondersteuning ontvangen, extra kansen te bieden op betaald werk.”

De gemeente wil op deze manier een belofte inlossen om iedereen mee te laten doen in de samenleving. “Het menselijke, sociale gevoel moet terugkeren in onze systemen”, aldus wethouder Bert Kuster, die de verantwoordelijkheid over de maatschappelijke banen heeft. “Iedere mens heeft wel iets wat hij graag zou willen doen. En iedereen beschikt over talenten die maatschappelijk van waarde zijn.” Uiteindelijk moeten er nog meer dan veertig maatschappelijke banen bij komen via STOER.

Foto: Gemeente Oude IJsselstreek

Lees meer over:

Lees ook

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.