gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sluiting dreigt voor horeca in Doetinchem

050cb10f743675da28e522b98e99716e

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem heeft een duidelijke boodschap voor horecazaken in zijn gemeente: zorg dat de coronamaatregelen worden nageleefd. Horecaondernemers werden donderdag verrast met een brief vanuit het gemeentehuis die niet voor allen positief van aard is.

Redactie REGIO8 |

“Als het in de horeca fout gaat, is er straks ook geen publiek bij het voetbal op De Vijverberg”, waarschuwt Boumans. “De brieven die we hebben verstuurd, waren soms brieven om tegen een ondernemer te zeggen dat ze het super doen. Er hebben ook een aantal een brief gekregen die wat strenger van aard was.” Drie horecazaken, die de burgemeester niet bij naam wil noemen, hangt daarbij sluiting boven het hoofd door middel van een last onder dwangsom: “Op bepaalde locaties lijkt het wel een polonaise ’s avonds”, verklaart Boumans. “Hartstikke leuk, maar dat kan nu niet. Dat is een grote overtreding, het heeft ook een slechte uitstraling op allerlei dingen die nog plaats kunnen vinden.”

De burgemeester merkt, los van het nachtleven, dat de noodzaak om afstand te houden bij mensen afneemt. “In de stad zie je op allerlei plekken dingen die in strijd zijn met de regels”, zegt Boumans. “Dat is niet goed en daar moeten we met elkaar aandacht voor vragen.” Hij denkt daarbij aan een grote publiekscampagne en hoopt ook dat het kabinet zich uitspreekt. “Die anderhalve meter en alles wat daarbij hoort is gewoon van groot belang voor ons aller gezondheid. Aan die bewustwording moeten we dus wat doen."

De Doetinchemse afdeling van Koninklijke Horeca Nederland was nog niet in staat om een reactie te geven. Deze volgt later.

Foto: REGIO8

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”