Ulft, Nederland
Terug

Schop kan de grond in voor nieuwe Zelhemse wijk

e06f69ae436dd70996d33c9406fd6b51.jpg

Goed nieuws voor woningzoekenden in de gemeente Bronckhorst. Er kan definitief een schop in de grond voor nieuwbouwplan Het Loo in Zelhem. Zowel de raad als wethouder Emmeke Gosselink hoopt dat voor de volgende verkiezingen de schop de grond in gaat.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel |  | Aangepast op
Met het raadsvoorstel om het bestemmingsplan van Het Loo goed te keuren, werd donderdagavond tijdens de raadsvergadering door alle fracties vol positiviteit ingestemd. Ook werd de wens uitgesproken dat de nieuwe Zelhemse wijk een startschot is voor andere grootschalige woningbouwplannen. Op naar meer was donderdagavond dan ook de algemene tendens in de raadszaal van de gemeente Bronckhorst. En het liefst zo snel mogelijk aan de slag in Zelhem. “Ik ga er voor, een schop in de grond deze raadsperiode, dat lijkt mij fantastisch”, aldus wethouder Gosselink.

GroenLinks fractievoorzitter Ulrike ter Braak gaf toch nog een punt van aandacht mee aan Gosselink. Ze zou graag zien dat de Jongeren Advies Raad te vragen om mee te denken met de inrichting van de nieuwe wijk, met het oog op de toekomst. De wethouder kon toezeggen dat ze hier naar ging kijken. Wanneer de eerste van de 130 nieuwe woningen worden kunnen opgeleverd is nog niet bekend.

Plannen
Als de woningbouwplannen van de gemeente uitgevoerd worden, staat er straks een woonwijk van 130 woningen in Zelhem waar jongeren en senioren gezamenlijk wonen. "In de Achterhoek kennen wij het naoberschap, dat is dat je omkijkt naar elkaar", liet wethouder Emmeke Gosselink van Bronckhorst tijdens de presentatie van het bouwbord weten. "Met zo'n nieuwe wijk heb je ook een sociale structuur die je gaat bouwen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.