gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schop kan de grond in voor nieuwe Zelhemse wijk

e06f69ae436dd70996d33c9406fd6b51.jpg

Goed nieuws voor woningzoekenden in de gemeente Bronckhorst. Er kan definitief een schop in de grond voor nieuwbouwplan Het Loo in Zelhem. Zowel de raad als wethouder Emmeke Gosselink hoopt dat voor de volgende verkiezingen de schop de grond in gaat.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel |  | Aangepast op
Met het raadsvoorstel om het bestemmingsplan van Het Loo goed te keuren, werd donderdagavond tijdens de raadsvergadering door alle fracties vol positiviteit ingestemd. Ook werd de wens uitgesproken dat de nieuwe Zelhemse wijk een startschot is voor andere grootschalige woningbouwplannen. Op naar meer was donderdagavond dan ook de algemene tendens in de raadszaal van de gemeente Bronckhorst. En het liefst zo snel mogelijk aan de slag in Zelhem. “Ik ga er voor, een schop in de grond deze raadsperiode, dat lijkt mij fantastisch”, aldus wethouder Gosselink.

GroenLinks fractievoorzitter Ulrike ter Braak gaf toch nog een punt van aandacht mee aan Gosselink. Ze zou graag zien dat de Jongeren Advies Raad te vragen om mee te denken met de inrichting van de nieuwe wijk, met het oog op de toekomst. De wethouder kon toezeggen dat ze hier naar ging kijken. Wanneer de eerste van de 130 nieuwe woningen worden kunnen opgeleverd is nog niet bekend.

Plannen
Als de woningbouwplannen van de gemeente uitgevoerd worden, staat er straks een woonwijk van 130 woningen in Zelhem waar jongeren en senioren gezamenlijk wonen. "In de Achterhoek kennen wij het naoberschap, dat is dat je omkijkt naar elkaar", liet wethouder Emmeke Gosselink van Bronckhorst tijdens de presentatie van het bouwbord weten. "Met zo'n nieuwe wijk heb je ook een sociale structuur die je gaat bouwen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.