gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schoolplein Op Koers oranje voor Oranje

f6ea607115796fed56d752eabf1fc6b8.jpg

Het schoolplein van OBS Op Koers in Varsseveld kleurt oranje om het Nederlands team te ondersteunen. Ter voorbereiding op het Europees Kampioenschap voetbal hebben alle leerlingen vrijdagmiddag in oranje outfit met krijtjes het plein klaargemaakt voor het eindtoernooi.

Redactie REGIO8 |

"We zijn aan het krijten omdat het voetbal gaat beginnen", vertelt Anniek, leerling van de basisschool. "En we vinden het leuk om het plein te versieren, dus dat zijn we aan het doen." Het idee om het schoolplein in te kleuren kwam van Debbie Naterop: "Op televisie zie je ook allemaal oranje. Daar ben ik door geïnspireerd, alles is oranje dus wij gaan ook op oranje." Naast de basisschool doen ook de buitenschoolse opvang en de peuterspeelzaal bij OBS Op Koers mee aan de actie. Het stoepkrijt waarmee de kinderen het plein van kleur deden veranderen kwam niet uit een winkel. "Alle kinderen hebben zelf hun krijtje gemaakt", vertelt de bedenkster. "Je hebt gips, dan voeg je een beetje water toe en dan doet de juffrouw er oranje verf bij", legt leerling Ise uit. "Dan heb je gewoon stoepkrijt!"

De school, gevestigd aan de Oranjestraat, is met deze versiering volgens de leerlingen klaar voor het EK. Naterop vindt het een succesvolle actie: "Bijna alle kinderen zijn in het oranje gekomen, wij zijn allemaal verkleed, dus ik denk dat het wel goed gelukt is." Nederland start zondag aan het EK met een wedstrijd tegen Oekraïne. De kinderen hebben wel een idee wie het toernooi gaat winnen: "Holland natuurlijk", aldus de leerlingen. Naterop heeft haar twijfels: "Ik ben wel voor Oranje, maar ik denk dat Frankrijk gaat winnen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man: 'De Achterhoek draagt dit evenement’

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.