Ulft, Netherlands

's-Heerenberg mag zich officieel vestingstad noemen

Foto: Gemeente Montferland
's-Heerenberg mag zich nu officieel een vestingstad noemen. Sinds dit jaar is de gemeente Montferland aangesloten bij de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, tot vreugde van burgemeester Harry de Vries.
Viggo Zweverink | 23 mei 2024 15:01 | Aangepast op 23 mei 2024 15:01
"We zijn blij en trots dat Montferland nu lid is geworden. Dat betekent heel veel voor de historische vestingstad ’s-Heerenberg met zijn unieke kasteel Huis Bergh. Het zet de stad op recreatief gebied extra op de kaart", zegt trotse burgemeester De Vries. "Samen met de vereniging en andere leden bundelen we de krachten om de Nederlandse vestingsteden als cultureel erfgoed te behouden voor de toekomst."

Een vestingstad is, zoals de naam al doet blijken, een stad die in de middeleeuwen rond een vesting, burcht of kasteel is ontstaan. Daarnaast moet deze stad ook een strategische ligging en doeleinde hebben gehad. Nederland heeft meer dan 160 vestingsteden, waarvan er 21 zijn aangesloten bij de Vereniging Nederlandse Vestingsteden. 's-Heerenberg mag zich bij de twee andere Achterhoekse vestingsteden aansluiten, dit zijn Bredevoort en Groenlo. Net buiten de Achterhoek liggen de bekende vestingsteden Doesburg en Zutphen.

Samenwerking
Die samenwerking tussen andere vestingsteden is een van de voornaamste redenen voor gemeenten om zich aan te sluiten bij de Vereniging Nederlandse Vestingsteden. Steden kunnen informatie uitwisselen over hoe zij hun cultureel erfgoed kunnen beschermen, en zich op recreatief gebied beter op de kaart kunnen zetten.

Lees meer over:

's-Heerenberg|Vestingstad|

Meest gelezen

Dit is de route van Koningsdag 2025 in Doetinchem

Nick Hermsen | Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 22 jan 2025 17:10

Lees ook

Geen gewonden bij kop- staartbotsing in ‘s-Heerenberg

Bij een kop- staartbotsing in ’s-Heerenberg is woensdagavond niemand gewond geraakt. Eén voertuig mo...

’s-Heerenberg stil van overlijden charismatische politicus, carnavalist en trouwambtenaar

Die attente man, die altijd voorop liep bij trieste omstandigheden en als eerste zijn condoleances o...

Duitsland wil grenscontroles verlengen: 'de maatregel werkt'

Duitsland is van plan om in maart de grenscontroles aan de Duitse grenzen te verlengen om de illegal...

Timingproblemen: busreizigers halen de regionale trein in Bocholt en Aalten vaak niet

De busdienst tussen Bocholt en Aalten was eigenlijk niet alleen bedoeld om mensen met elkaar te verb...

Grote brand en rookontwikkeling in ‘s-Heerenberg

Bij een bedrijf waar gewerkt wordt met chemische stoffen in ‘s-Heerenberg is zaterdagochtend een zee...

Geen doorlaatposten en fuiken voor grenscontroles vanaf 9 december

Geen vaste doorlaatposten, geen extra krachten voor de Koninklijke Marechaussee en geen extra kosten...