gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim 130.000 kilo siervuurwerk van Katan afgekeurd

f140d96587845aa6a54ea7c8bc9684a6

Katan Vuurwerk in Ulft haalt op last van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) ruim 134.000 kilo vuurwerk van de Nederlandse markt. "Alles moet terug", verzucht bedrijfsleider Mike Tuenter.

Redactie REGIO8 |
Het gaat om Thunderkings, ook wel bekend als Trueno del Rey. Volgens de inspectie voldoen die niet aan de regels voor consumentenvuurwerk. Katan Vuurwerk bestrijdt dat. "Het is siervuurwerk, maar bij de tests werden alleen de knallen gehoord door een productiefout", zegt Tuenter bij Omroep Gelderland. "Dan moet die hele partij uit de handel." Sinds 1 december 2020 zijn onder andere vuurpijlen, enkelshotsbuizen en knalvuurwerk verboden, omdat die vaak tegen hulpdiensten werden gebruikt. Tuenter: "Van de partij was 95 procent verkocht. We zijn nu druk bezig om alles terug te halen."

Katan gaat de partij verkopen in Duitsland, Polen en België. "Want daar mag het wel", legt Tuenter uit. "We zorgen dat het vuurwerk zo snel mogelijk de grens overgaat." De ILT dreigt de importeur met een dwangsom die kan oplopen tot 1,6 miljoen euro als die de partij niet voor 29 december van de markt haalt, vernietigt of in buitenlandse bunkers opslaat. Tuenter haast zich te benadrukken dat Katan Vuurwerk niet de importeur is: "Dat is een bedrijf in Uden. Die dwangsom dreigt ook niet voor ons. Maar wij zijn in dit geval de tussenhandel en onze naam is er ook aan gelinkt." Hij zit met de kwestie in de maag: "Dit is een klap voor ons."

Randen van de wet
Volgens de inspectie zoeken makers van vuurwerk de randen van de wet op. "Thunderking lijkt te veel op de verboden enkelschotsbuis", zegt Reinder Auwema van ILT. "De branche moet ervoor zorgen dat het vuurwerk dat in Nederland wordt verkocht veilig is en aan de wettelijke eisen voldoet. Dit laatste is niet het geval met Thunderking, dus in het belang van ieders veiligheid moet het zo snel mogelijk van de Nederlandse markt verdwijnen."

Foto: Katan/Omroep Gelderland

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-21 at 22.39.25

Grote brand bij afvalverwerker in Dinxperlo, bluswerkzaamheden nog bezig

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Helmkamp in Dinxperlo is maandagavond een grote brand uitgebroken in een berg afval. De brandweer is de hele nacht bezig geweest met het bestrijden van het vuur.

DRULogo0

DRU ziet tekort verder oplopen: begroting 2026 niet meer realistisch

De begroting van het DRU Industriepark voor 2026 is niet meer realistisch. Dat zegt interim-directeur Cleo Sissingh tijdens de commissievergadering van maandagavond. De horeca kan dit jaar in het slechtste geval bijna een half miljoen euro achterlopen op de begroting. Geld om dat tekort op te vangen is er niet: de financiële buffer van de stichting is volledig opgebruikt. De gemeente Oude IJsselstreek verwacht bovendien dat er nog ongeveer 300.000 euro nodig is om DRU dit jaar financieel te overbruggen.

RyanGalWielrenner0

Ryan Gal uit Neede wereldkampioen tijdrijden: ‘Het is ongelofelijk’

Ryan Gal uit Neede is maandag wereldkampioen tijdrijden geworden bij de beloften. De 21-jarige Achterhoeker was in het Canadese Montréal slechtst zeven seconde sneller dan de Italiaan Nicolas Milesi.

LokaalBelangDtc0

Lokaal Belang Doetinchem verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem. Dat maakte de partij maandagmiddag bekend. Volgens de partij dekte de oude naam niet meer volledig waar zij voor wil staan. De lokale partij heeft momenteel één zetel in de gemeenteraad.

Capibara40

Mannelijke capibara overleden in dierentuin in Eibergen

Een mannelijke capibara is donderdag in dierenpark Hof van Eckberge in Eibergen overleden. Na een introductie met het andere geslacht is er een confrontatie geweest, die het mannetje helaas niet heeft overleefd.

Fien Snelting

Fien Snelting wint twee prijzen bij Amphion Open: ‘Voelt een beetje onwerkelijk’

Voor de 21-jarige Fien Snelting uit Megchelen is de finale van Amphion Open van zaterdagavond er een om niet snel te vergeten. De singer-songwriter won zowel de persprijs als de vakjuryprijs.