gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Regionaal horecatalent krijgt podium in Ulft

88824e6d5c367fc15b40fb91c6ffbaca.jpg

Stichting Horecatalent Achterhoek (SHA) probeert door de Horecatalentendagen te organiseren in de DRU Cultuurfabriek in Ulft verschillende ROC's in Gelderland aan de Achterhoek en omgeving te binden. Door middel van workshops en wedstrijden wordt aanstormend talent gestimuleerd en gemotiveerd.

Redactie REGIO8 |

“Het is niet alleen voor de Achterhoek, maar voor het hele oosten”, zegt voorzitter van de SHA Arnold Labohm. “Er zijn er ook genoeg die naar het westen, naar het noorden of naar het buitenland zullen gaan en daar hun talenten gaan vertonen. Dat proberen wij alleen maar te stimuleren.” Student Thomas Buijing van de Rijnijssel Vakschool in Wageningen heeft al bij diverse restaurants stage gelopen en was woensdag bij de dagen voor de examering van een wijnvignet. Hij ervaart deze dag als een verrijking: “Als je dan zo’n wijnvignet hebt en sowieso zo’n hele dag mee mag maken, dat is gewoon leuk. Het helpt je bij je ontwikkeling, want je wordt er wat wijzer van en je leert nieuwe dingen.” Een van de wedstrijden ging om de titel van Barista-talenten van het jaar, gewonnen door het duo Thijs Oprel en Cheyenne Singendonk van Rijnijssel Vakschool uit Wageningen. “Vorig jaar deed ik ook al mee en toen werd ik tweede”, geeft Oprel aan na het behalen van de prijs. “Voor dit jaar wilde ik terugkomen voor de winst en dat is gelukt”.

Oprel ziet zichzelf wel werken met koffie, maar hou zijn opties in de horeca nog open: “Wijn heeft ook wel mijn interesses. Maar ik wil lekker breed aan de slag.” Labohm, die naast het voorzitterschap van de SHA ook eigenaar is van de Hampshire hotels in Ruurlo en Zutphen, geeft aan dat de Horecatalentendagen niet zozeer belangrijk zijn om de horecavacatures in de Achterhoek op te vullen: “Wij zijn wel bezig voor de lange termijn. We proberen hier een zaadje te planten en dat uit te breiden voor de komende jaren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.