Ulft, Netherlands

RegioExpres tussen Arnhem en Doetinchem laat langer op zich wachten

Foto: REGIO8
De komst van de RegioExpres in de Achterhoek loopt vertraging op. De snelle trein tussen Arnhem, Doetinchem en Winterswijk gaat niet rijden in 2027 of 2028. De verwachting is nu dat de bouw pas in 2029 kan beginnen.
Redactie REGIO8 | 12 december 2025 13:54 | Aangepast op 12 december 2025 13:54
Provinciale Staten van Gelderland namen afgelopen mei een belangrijk besluit. Zij stelden het inpassingsplan en het milieueffectrapport voor de RegioExpres vast. Dat zijn plannen die nodig zijn om het project uit te voeren, zo meldt Omroep Gelderland.

Tegen dit besluit zijn vier beroepen ingediend bij de Raad van State. Ook waren er twee verzoeken om een voorlopige maatregel. Eén verzoek is inmiddels ingetrokken. Het andere verzoek is afgewezen. Toch loopt de beroepsprocedure nog. Daarom is het plan nog niet definitief.

Zolang de Raad van State geen uitspraak heeft gedaan, kan de bouw niet starten. Het is nog niet bekend wanneer die uitspraak komt.

Doortrekking A15 krijgt voorrang
Naast de procedures speelt nog iets anders mee. Het grote snelwegproject ViA15 van Rijkswaterstaat heeft voorrang gekregen. Hierdoor is er minder ruimte om de RegioExpres nu al uit te voeren. Ook dat zorgt voor uitstel.

Het project van de RegioExpres ligt niet stil. De provincie en ProRail gaan door met de voorbereidingen. Er komen onderzoeken naar de bodem, natuur en archeologie. ProRail bekijkt ook waar tijdelijke sleuven in de grond nodig zijn voor archeologisch onderzoek.

Ook lopen de gesprekken met grondeigenaren door. Deze grond is nodig om het spoor en de bermen aan te passen, zoals dat in de plannen staat.

Snellere treinverbinding
De RegioExpres wordt een sneltrein tussen Arnhem, Doetinchem en Winterswijk. De trein moet zorgen voor een betere verbinding tussen de Achterhoek, de Liemers en de Randstad. Volgens de provincie verbetert dit de bereikbaarheid, maar ook de woon- en werkomgeving en de leefbaarheid in de regio.


Wanneer de RegioExpres precies gaat rijden, is dus nog even afwachten. Eerst moet de Raad van State een definitieve uitspraak doen.

Lees meer over:

RegioExpres|Doetinchem|Arnhem|

Lees ook

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...