gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Regen zorgt voor vertraging opening Raadhuisstraat in Didam

9c276cbe2702b08af1634af33717dd37

De werkzaamheden voor de vernieuwing van het centrum van Didam zijn nog steeds in volle gang. Maar door de vele regenval in april heeft de gemeente vertraging opgelopen bij de rioolwerkzaamheden, waardoor de Raadhuisstraat later wordt geopend dan gepland.

Charlotte van de Kant |
Tijdens het vervangen van de vuilwaterriolering en de aanleg van het hemelwaterriool is er veel regen gevallen. “Hierdoor konden we onder andere de rioolsleuf niet goed droog krijgen, waardoor het riool niet gelegd kon worden”, laat de gemeente Montferland weten. “Aangezien de rioolwerkzaamheden logischerwijs voorafgaand aan de bestratingswerkzaamheden plaatsvinden, kon de straat nog niet opengesteld worden op 5 mei.” De planning is dat de Raadhuisstraat volgende week woensdag wel wordt geopend. Het hele Centrumplan voor de kern van het dorp moet op 8 december worden opgeleverd, die datum komt volgens de gemeente niet in gevaar door de vertraging.

De Raadhuisstraat is nu nog een brede voorrangsweg van asfalt, maar wordt een stuk smaller met hagen langs de zijkanten. Daarbij worden er ook meerdere bomen geplant. Ondanks dat de straat open ligt, zijn de winkels nog wel bereikbaar. Je kunt te voet langs de werkvlakken. Op de plekken waar de uitvoering van het Centrumplan nu afgerond is, zijn inwoners volgens de gemeente steeds meer positief over de veranderingen, meldt de woordvoerder: “Regelmatig hoor je: 'Zoals het er toen bij lag kon eigenlijk ook niet meer. Dit is veel beter'.”

Supermarkt nog onbekend
Eerder werd al bekend dat de koopovereenkomst voor het voormalige gemeentehuis tussen de gemeente Montferland en projectontwikkelaar Groenstaete is vernietigd. Daardoor is het niet meer zeker dat de Coop zich in het gebouw kan vestigen. Montferland moet de locatie nu opnieuw gaan verkopen, waarbij alle geïnteresseerden de kans moeten hebben om mee te kunnen bieden. De gemeente laat weten dat het nog niet duidelijk is welke supermarkt er in het oude gemeentehuis gevestigd gaat worden.

Foto: REGIO8


Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.